اتحادیه اروپا به قتل شهروند آمریکایی توسط پلیس واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از خبرگزاری فرانسه، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مسئله قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی واکنش نشان داد و تاکید نمود که اتحادیه اروپا از این موضوع شوک زده و وحشت زده شده است.

اتحادیه اروپا به قتل شهروند آمریکایی توسط پلیس واکنش نشان داد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بورل حادثه قتل فلوید را سوءاستفاده از قدرت مطرح کرد و نسبت به استفاده بیش از حد از زور هشدار داد.

مسئول سیاست خارجی اروپا که به وبلاگ علیپور رحمتی پاسخ می داد، با ابراز تاسف از حوادث اخیر در آمریکا تاکید نمود بنیادگرایی در هر شکل و نوع آن محکوم است.

بازداشت جورج فلوید 46 ساله از سوی پلیس آمریکا هفته گذشته صورت گرفت و او چند دقیقه پس از بازداشت به دلیل فشار عمدی نیروهای پلیس در هنگام بازداشت جان خود را از دست داد.

فیلم لحظه بازداشت جورج فلوید که او در زیرپای پلیس می گوید که توانایی نفس کشیدن ندارد به سرعت در آمریکا و دیگر نقاط دنیا منتشر شد و موجی از اعتراضات گسترده در آمریکا و دیگر کشورها را علیه نژادپرستی پلیس آمریکا به همراه داشته است.

تا کنون در اثر سرکوب اعتراضات در آمریکا حداقل چندین تن جان خود را از دست داده اند و حتی بعضی وبلاگ علیپور رحمتی در لحظه پوشش اعتراضات زخمی شده اند.

برخورد دولت ترامپ با اعتراضات گسترده ضدنژادپرستی در آمریکا با نقدها بین المللی روبرو شده و دیده بان حقوق بشر خواهان به رسمیت شناختن حق اعتراض مسالمت آمیز شهروندان از سوی دولت آمریکا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 338

به "اتحادیه اروپا به قتل شهروند آمریکایی توسط پلیس واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا به قتل شهروند آمریکایی توسط پلیس واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید