اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون وزیر دفاع سعودی در اظهاراتی به مناسبت پانزدهمین سالروز ترور رفیق الحریری نخست وزیر پیشین لبنان، به حزب الله و ایران هجمه برد.

اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از فارس، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی پانزدهمین سالروز ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان در چهارده فوریه را بهانه ای قرار داد تا به حزب الله و ایران حمله کند.

بر اساس گزارش النشره، وی مدعی شد: پانزده سال پیش رفیق الحریری ترور شد. وی رهبری ملی و مصلح بود که راستا بازسازی و تحقق ثبات در کشورش را دنبال می کرد.... شبه نظامیان خیانتکار ایرانی که از او و پروژه نهضت ملی اش به تنگ آمده بودند، وی را ترور کردند؛ این شبه نظامیان تنها فرهنگ ویرانی را می شناسند.

خالد بن سلمان ادامه داد، رفیق الحریری رفت اما پروژه ملی وی که در راستای تحقق ثبات و همزیستی برای مقابله با پروژه های شبه نظامیان فرقه گرا است، باقی خواهد ماند.

سعد الحریری نخست وزیر سابق و پسر رفیق الحریری هم در سخنرانی خود انتها تسویه ریاستی سال 2016 با میشل عون رئیس جمهور لبنان به عنوان حامی حزب الله را خاطرنشان کرد، به جبران باسیل وزیر خارجه سابق لبنان هجمه برد و وی را رئیس در سایه خواند.

لبنان دو سال و نیم با خلأ ریاستی روبرو بود تا اینکه در سال 2016 و در چهل و ششمین کوشش مجلس لبنان برای انتخاب رئیس جمهور، با تفاهم حاصل شده میان احزاب لبنانی ، میشل عون با 83 رأی به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شد؛ موضوعی که به تسویه ریاستی معروف است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 110

به "اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی مقام سعودی به ایران و حزب الله به بهانه سالروز ترور رفیق الحریری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید