اشرف غنی: دولت افغانستان خواهان صلح است اما طالبان نیت جنگ دارد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، درحالی که همزمان با بن بست مذاکرات در قطر، جنگ در سراسر افغانستان جریان دارد، رئیس جمهور این کشور گفت کابل خواهان برقراری صلح است اما طالبان نیت جنگ دارد.

اشرف غنی: دولت افغانستان خواهان صلح است اما طالبان نیت جنگ دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در ملاقات با والی های ولایت های شمالی و مسئولین سپاه 209 شاهین گفت: ما به عنوان دولت جمهوری اسلامی افغانستان خواهان صلح هستیم اما مشاهده می گردد که طالبان هنوز هم نیت جنگ دارد.

وی اضافه نمود: مسئولیت دولت و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان حراست از خاک و مردم این کشور است و نیروهای مسلح نیز این ظرفیت، اراده و انگیزه قوی را دارند تا از مردم حفاظت نمایند.

پیش از این نیز صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفته بود: درحالی که طالبان از جنگ دست نمی کشد و آتش بس را نمی پذیرد جامعه جهانی نباید به این گروه امتیاز بدهد.

این در حالی است که طالبان با متهم کردن دولت افغانستان به تخریب فرایند صلح می گوید که کابل کوشش دارد تا با ارتباط با دولت جدید آمریکا سبب بقای اِشغال و دوام جنگ گردد.

طالبان همچنین تاکید می نماید که دولت افغانستان موفقیت فرایند صلح را به ضرر خود می داند و موانعی که پس از امضای توافقنامه قطر در فرایند صلح ایجاد شده، نتیجه بهانه گری های کابل است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 618

به "اشرف غنی: دولت افغانستان خواهان صلح است اما طالبان نیت جنگ دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: دولت افغانستان خواهان صلح است اما طالبان نیت جنگ دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید