اعطای مجوز موزه مطبوعات آذربایجان به انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به مناسبت روز خبرنگار، با حضور استاندار آذربایجان شرقی مجوز موزه مطبوعات آذربایجان به انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اعطا شد.

اعطای مجوز موزه مطبوعات آذربایجان به انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه 16 مردادماه 99 ضمن تبریک روز خبرنگار و قدردانی از زحمات بی شائبه اصحاب رسانه و مطبوعات استان، گفت: اقدامات روزنامه نگاران و اصحاب رسانه همواره در طول تاریخ ماندگار و مؤثر بوده و این امر به دنبال مستندنگاری و ثبت جریان های مختلف جامعه میسر شده است.

او تداوم و استمرار اقدامات مؤثر روزنامه نگاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه را در گرو نهاد سازی دانست و گفت: نهادسازی مانند ایجاد موزه و انجمن های صنفی امری واجب در راستای پایداری، ایجاد خط فکری اصلح، سیاست گذاری و شنیده شدن صدای یک نهاد است که در این راستا ایجاد موزه مطبوعات امری مؤثر در تثبیت جایگاه روزنامه نگاران و اصحاب رسانه استان در تاریخ خواهد بود.

پورمحمدی تأکید کرد: امیدواریم موزه مطبوعات بستری برای جمع آوری مستندات و اسناد مطبوعات آذربایجان با مشارکت همشهریان و هم استانی های محترم در راستای غنی سازی هرچه بیشتر محتوای تاریخی و جایگاه مطبوعات آذربایجان در کشور شود.

احمد حمزه زاده، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و تقدیر از استاندار آذربایجان شرقی در راستای حمایت از تشکیل موزه مطبوعات، گفت: راه اندازی موزه مطبوعات از مهم ترین مطالبات اصحاب رسانه و مطبوعات و نیاز اصلی استان بود که با اختصاص خانه صلح جو به عنوان مکان، عقد تفاهم نامه و تهیه طرح محتوایی و اشیا توسط انجمن صنفی روزنامه نگاران و موافقت وزارت میراث فرهنگی محقق شد.

او در ادامه با اشاره به اینکه تبریز دومین پایتخت موزه داری کشور است، گفت: تبریز یکی از شهرهای پیشگام کشور در حوزه موزه داری است، به طوری که پس از تهران بیشترین تعداد موزه در تبریز و استان آذربایجان شرقی واقع شده است و ظرفیت هایی این چنین در میان ارزیابی فرهنگی و تاریخی شهر ها، جایگاهی درخشان را به تبریز اختصاص داده است.

حمزه زاده با اشاره به اینکه تا انتها سال جاری، شاهد بهره برداری از موزه های متعدد در استان خواهیم بود، گفت: طی سال جاری شاهد راه اندازی موزه های منحصربه فردی چون موزه علوم و فنون دریانوردی بندر شرفخانه، موزه باستان شناسی خداآفرین با آثاری به قدمت 7 هزارساله، موزه اهر، موزه سنگ نگاره های ورزقان، موزه مکاتب هنری تبریز و... خواهیم بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 453

به "اعطای مجوز موزه مطبوعات آذربایجان به انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای مجوز موزه مطبوعات آذربایجان به انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید