انعقاد 15 قرارداد فراوری مستند در مرکز گسترش

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و در قالب شیوه نامه حمایت از تولیدات استانی، تا به امروز 141 طرح مستند به این مرکز ارسال شده است.

انعقاد 15 قرارداد فراوری مستند در مرکز گسترش

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، براساس شیوه نامه ای که سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از فراوریات استانی درنظر گرفته است، مستند های بلند، نیمه بلند و کوتاه با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل ارشاد استان ها فراوری می شوند.

سیاست مرکز گسترش در این بخش، مبنی بر حمایت از فراوریات مستند در سراسر کشور با موضوعات مرتبط با استان و در نظر دریافت کشش و جذابیت منطقه ای است.

طرح های مستند توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه جمع آوری شده و طی نامه ای رسمی به مرکز گسترش اعلام می شوند. البته در این شیوه نامه آمده است که در صورت تشکیل خانه مستند در استان مربوطه، پیشنهاد می گردد طرح ها توسط خانه مستند جمع آوری و به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آن استان ارسال گردد. این طرح ها پس از ارسال به مرکز گسترش در شورایی با حضور سه فیلمساز برجسته سینمای مستند، معاون مستند و مدیر تحقیقات و پژوهش مرکز آنالیز می شوند.

از زمان شکل گیری و اجرای این شیوه نامه تا به امروز 141 طرح مستند از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به مرکز گسترش ارسال و 15 طرح منجر به امضای قرارداد شده است و 15 طرح نیز مشروط شده اند. 111 طرح هم در مرحله بازخوانی و تکمیل برای ارائه به شورای آنالیز طرح ها در مرکز هستند.

پسر کوهستان احسان کمرخانی، بخاطر خاطره وحید اسلامی، طلا، نقره، مس علیرضا زارعی، امیر محمدرضا کیوانفر، از ترمنتیکا تا قم زهرا سلیمی، تاکسی بلال الفت، کاکل هادی ثابت شوکت آبادی، گل نشین رضا اکبریان گالشکلایی، کر محسن بختیار، نانی از دود سلیمان رحیمی، قهوه خانه خران مریم فرهمند، داستان یک شهر سیدحسین صافی، عشق را زیر باران باید جست الله کرم رضایی زاده، گلنار مامایی لرستانی ناصر ناصرپور، روز و روزگاری عشق کارگردان علی شیدایی فر، 15 طرح مستند تایید شده و به مرحله عقد قرارداد رسیده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 616

به "انعقاد 15 قرارداد فراوری مستند در مرکز گسترش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد 15 قرارداد فراوری مستند در مرکز گسترش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید