تور ارمنستان: ایروان: 6 نظامی ما در درگیری های سه شنبه کشته شدند

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزارت دفاع ارمنستان اعلام نمود که طی درگیری های بیست و پنجم آبان ماه میان نیروهای این کشور با جمهوری آذربایجان، 6 نظامی ارمنستانی کشته شدند.

تور ارمنستان: ایروان: 6 نظامی ما در درگیری های سه شنبه کشته شدند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع ارمنستان که پیشتر خبر داده بود یکی از نیروهای این کشور در درگیری های روز سه شنبه با جمهوری آذربایجان کشته شدند، امروز آدینه آمار جدیدی از تلفات ارائه داد.

بنا بر گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری روسی اینترفکس، وزارت دفاع ارمنستان روز آدینه (امروز) اعلام نمود که طی درگیری های شدید 16 نوامبر (سه شنبه 25 آبان) مرزی با جمهوری آذربایجان، 6 سرباز ارمنستانی کشته شدند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ارمنستان به گزارش های منتشر شده در بعضی رسانه های این کشور درباره دستورهای مخل ارتش ارمنستان به فرماندهان و سربازان این کشور در جریان درگیری های روز سه شنبه را تکذیب کرد.

به گزارش آرمن پرس، وزارت دفاع ارمنستان گزارش مبنی بر اینکه در حمله 16 نوامبر جمهوری آذربایجان، ارتش ارمنستان به افسران بالاتر از درجه سرگرد دستور خروج از منطقه جنگی را داده است، تکذیب کرد و آن را خبر جعلی خواند.

این وزارتخانه در بیانیه خود توضیح داد: در گزارش یک رسانه ادعا شد که در آخرین عملیات نظامی در سیونیک، افسران بالاتر از درجه سرگرد اجازه نداشتند در منطقه ها جنگی فعال در مواضع حضور پیدا نمایند. این گزارش هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. ما بار دیگر به شدت خواهان آن هستیم که از انتشار اخبار جعلی خودداری کنید.

وزارت دفاع ارمنستان بعلاوه به یکی دیگر از خبرهای منتشر شده در بعضی رسانه های این کشور مبنی بر دستورات ارتش به فرماندهان و سربازان این کشور مستقر در سیونیک واکنش نشان داد.

به گفته این وزارتخانه، یکی از رسانه های ارمنستانی اطلاعاتی را منتشر کرد مبنی بر این ادعا که در درگیری های اخیر در استان سیونیک، نظامیان با درجه های بالاتر از سرگرد اجازه نداشتند به مواضع و نقاط داغ عملیاتی بروند.

وزارت دفاع ارمنستان اضافه نمود: این اطلاعات هیچ ارتباطی به واقعیت ندارد. ما بار دیگر قانع نماینده خواهان خودداری از انتشار اطلاعات نادرست هستیم.

توضیحات این وزارتخانه درباره شرایط در سیونیک که استان هم مرز با ایران است، در شرایطی صورت گرفته که بعد از توافق سال گذشته سران روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان بر سر آتش بس، ادعاهای باکو درباره کریدور ادعایی زنگه زور بارها خبرساز شده است (جزئیات بیشتر).

ایروان و باکو بعد از درگیری های شدید اخیر با میانجیگری دوباره مسکو با آتش بس موافقت کردند؛ درگیری هایی که به گفته ارمنستان و جمهوری آذربایجان از هر دو طرف تلفات گرفت.

وزارت دفاع ارمنستان پیشتر درباره تلفات این کشور در درگیری های روز سه شنبه با جمهوری آذربایجان گفته بود که یک نظامی این کشور کشته و 13 تن دیگر اسیر شده اند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان هم اعلام نمود که هفت تن از نیروهای نظامی این کشور طی همین درگیری ها کشته شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1185

به "تور ارمنستان: ایروان: 6 نظامی ما در درگیری های سه شنبه کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان: ایروان: 6 نظامی ما در درگیری های سه شنبه کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید