بلاتکلیفی خسارت دیدگان کرونا و درخواست معاون گردشگری

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، بلاتکلیفی خسارت دیدگان کرونا و درخواست معاون گردشگری توجه ها را به خود جلب کرد.

بلاتکلیفی خسارت دیدگان کرونا و درخواست معاون گردشگری

تقاضای وام 12 درصدی را معطل نگذارید

معاون گردشگری درحالی قبلا گفته بود حدود 7200 تقاضا برای دریافت وام 12 درصدی کرونا ثبت شد که برخی از فعالان گردشگری از پاسخگو نبودن سامانه مربوط به این وام خبر می دهند. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قبلا به فعالان گردشگری وعده داده بود ثبت نام و پرداخت این وام که مبلغ آن برای حوزه گردشگری از 12 تا 16 میلیون تومان تعیین شده است، از 15 اردیبهشت ماه آغاز و تا سرانجام خردادماه پرداخت شود. بعد از آن هم با حدود چهار ماه تنفس، بازپرداخت وام ها از مهرماه آغاز می شود. اما وزارت کار ثبت نام در سامانه کارا را از 24 اردیبهشت ماه آغاز کرد.

23 اردیبهشت ماه هم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با جمعی از فعالان بخش خصوصی از پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند، در روزهای آینده خبر داد. علی اصغر مونسان در آن نشست گفته بود: در جلسه ای که روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور داشتم و کننده بانک مرکزی نیز در آن حضور داشت از پرداخت نشدن این تسهیلات گله کردم، خوشبختانه کننده بانک مرکزی بیان نمود آیین نامه آن سه شنبه 23 اردیبهشت 99 به بانک ها ابلاغ شده و پرداخت ها برای افرادی که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند، بزودی انجام می شود.

حدود یک ماه از آن زمان گذشته و هنوز برخی فعالان گردشگری که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند منتظر دریافت آن تسهیلات هستند. از سویی برخی هتلداران و آژانس داران از بلاتکلیف ماندن ثبت نامشان در این سامانه سخن می گویند که با گذشت یک ماه از ثبت اطلاعاتشان در سامانه مربوطه، هنوز درخواستشان به تایید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نرسیده و بی پاسخ مانده است.

حالا در خبری که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر کرد، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان ها تاکید کرد: در رسیدگی به این تقاضاها شتاب کنند.

او گفته که پیرو تلاش های اجرا شده ستاد ملی کرونا مبنی بر حمایت از صنعت گردشگری در مقابل آسیب های واردشده از شیوع ویروس کرونا، هم اکنون پرونده مربوط به تقاضای تسهیلات بانکی 12 درصدی واحدهای گردشگری در کارتابل ادارات کل استانی قرارد داد و نیاز است تا با شتاب در تایید، ارسال به بانک های عامل محقق شود.

او با تاکید بر اطلاع رسانی گسترده ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها اضافه کرد: تلاش شود تا واحدهای گردشگری که تا کنون به منظور ثبت تقاضای وام حمایتی مورد نظر از ثبت نام در درگاه اینترنتی کارا وزارت کار جا مانده اند، به فوریت اقدام کنند.

تیموری یادآور شده که تسهیلات قابل عرضه به تاسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا در سه دسته مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سایر فعالان به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و صنایع دستی اختصاص خواهد یافت و تا به امروز به حدود 7200 واحد گردشگری پیامک ارسال و ثبت نام اولیه انجام شد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 371

به "بلاتکلیفی خسارت دیدگان کرونا و درخواست معاون گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی خسارت دیدگان کرونا و درخواست معاون گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید