تروریست ها آماده حمله شیمیایی در شمال سوریه می شوند

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، نایب رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه(حمیمیم) بیان کرد که تروریست های تکفیری در سوریه قصد دارند با شبیه سازی حمله شیمیایی در این شهر مقامات نظام سوریه را به ارتکاب آن متهم نمایند.

تروریست ها آماده حمله شیمیایی در شمال سوریه می شوند

به نقل از اسپوتنیک، ویاچسلاو سیتنیک، معاون رئیس مرکز آشتی و هماهنگی روسیه در سوریه حمیمیم در نشستی مطبوعاتی گفت: براساس اطلاعات موجود ، تروریست ها قصد دارند یک حمله شیمیایی و پیامدهای ناشی از آن را در میان غیرنظامی شبیه سازی و دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان متهم نمایند.

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه تأیید کرد که تروریست ها کانتینرهایی حاوی مواد سمی را که احتمالاً شامل کلر هم می گردد در چندین کامیون به شهرک ترمانین منتقل کردند.

وی گفت: تروریست ها با همکاری کلاه سفیدها که به تازگی با تجهیزات حرفه ای تصویر برداری به منطقه رفته اند، با هدف تحریک جامعه بین المللی علیه دولت سوریه آماده بمباران مناطق مسکونی در ادلب و فعالیت های تروریستی در حومه شرقی ادلب می شوند.

پیش از این هم وزارت دفاع روسیه فاش کرد که تروریست های حاضر در ادلب سناریوی جدیدی را برای استفاده از مواد شیمیایی با همکاری کلاه سفیدها و با هدف متهم جلوه دادن ارتش سوریه آماده نموده اند.

سابق بر این جبهه النصره با استفاده از سلاح شیمیایی در مناطقی در حلب و غوطه شرقی و ادلب، قصد داشت تا انگشت اتهام را به سوی نظام سوریه نشانه رفته و دمشق را تحت فشار قرار دهد اما دولت سوریه بارها این ادعاها را رد نموده است.

از سوی دیگر، ارتش سوریه مقدمات برای گشایش یک گذرگاه انسانی برای غیرنظامیانی که می خواهند استان ادلب را ترک نمایند، آغاز کرد.

خبرنگار اسپوتنیک در حومه ادلب تأیید کرد که دولت سوریه آغاز به تأمین نیازهای لجستیکی برای افتتاح یک گذرگاه انسان محبت آمیز در حومه ادلب نموده تا راه را برای غیرنظامیانی که می خواهند مناطق تحت کنترل گروه های مسلح در استان را ترک نمایند، فراهم کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 811

به "تروریست ها آماده حمله شیمیایی در شمال سوریه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست ها آماده حمله شیمیایی در شمال سوریه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید