ترکیه ادعای جدیدی را درباره آمار تلفات ارتش سوریه عنوان نمود!

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه و درحالی که نیروهای این کشور با نقض منشور ملل متحد به خاک سوریه تجاوز نموده اند، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که 55 نفر از نیروهای سوری را در استان ادلب را از پای درآورده است!

ترکیه ادعای جدیدی را درباره آمار تلفات ارتش سوریه عنوان نمود!

بهانه مُضحک آنکارا در این خصوص استناد به حق دفاع مشروع نیروهای متجاوز کشورش در خاک سوریه است!

این در حالی است که با پیشروی های برق آسای ارتش سوریه در استان ادلب به ویژه در نزدیکی شهر سراقب و نیز غرب و جنوب غرب حلب، دمشق عزم خود را برای آزادسازی همه مناطق از لوث تروریست ها و گروه های وابسته به ترکیه جزم نموده است.

در همین رابطه، وزارت دفاع ترکیه دوشنبه هفته جاری بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک سوریه در بیانیه ای ادعا کرد که 115 موضع ارتش سوریه را هدف قرار داده و یک بالگرد ارتش سوریه را هم ساقط نموده است!

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، 101 هدف از این مواضع تخریب شده اند!

بیانیه وزارت دفاع ترکیه در این باره می افزاید: 3 تانک و 2 خمپاره انداز ارتش سوریه نیز در این حمله مورد هدف قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه در همان روز با انتشار بیانیه ای ادعا نموده بود که در نتیجه شلیک گلوله توسط نیروهای ارتش سوریه 5 نظامی ترکیه ای کشته شده اند.

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، این حادثه در یک پُست دیده بانی ارتش ترکیه واقع در شهر تفت ناز واقع در استان ادلب در خاک سوریه روی داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 102

به "ترکیه ادعای جدیدی را درباره آمار تلفات ارتش سوریه عنوان نمود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه ادعای جدیدی را درباره آمار تلفات ارتش سوریه عنوان نمود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید