تغییر در طرح نوروزی هلال احمر، تست سریع کرونا در 100 ورودی در کشور خبرنگاران

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، رئیس جمعیت هلال احمر از آغاز طرح جدید این جمعیت برای غربالگری و اخذ تست کرونا در ورودی های زمینی، هوایی و دریایی کشور خبر داد.

تغییر در طرح نوروزی هلال احمر، تست سریع کرونا در 100 ورودی در کشور خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کریم همتی درباره اجرای طرح نوروزی جمعیت هلال احمر، گفت: همه ساله طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر با موضوع سفر های نوروزی از حوالی 25 اسفندماه آغاز شده و تا خاتمه تعطیلات و حوالی 15 فروردین ماه اجرا می شد. اما امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا و احتمال اعمال برخی محدودیت ها ممکن است این طرح به شیوه سابق اجرا نشود و دیگر اینطور نباشد که چادر ها و پایگاه های نوروزی دایر باشند.

همتی ادامه داد: البته آمادگی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به هر نوع حادثه جوی، ترافیکی و ... احتمالی به شکل 100 درصدی در ایام نوروز نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ماموریت جدیدی که به جمعیت هلال احمر اضافه شد، اظهار کرد: موضوعی که امسال از سوی جمعیت هلال احمر و به شکل قطعی انجام خواهد شد، کنترل مبادی ورودی کشور است و بر این اساس همکاران من در جمعیت هلال احمر در بیش از 100 ورودی زمینی، هوایی و دریایی در کشور مستقر شده و اقدام به انجام غربالگری و اخذ تست سریع کرونا از افراد وارد شده به کشور خواهند کرد.

همتی با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا در این طرح قرنطینه خواهند شد، گفت: در این طرح عمدتا جوانان هلال احمر مشارکت دارند و اجرای آن از روز 15 اسفند 99 آغاز شده است. به عبارتی می توان گفت که این طرح جایگزین طرح نوروزی ما شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه واکسن کرونا به ماموران و نیرو های هلال احمر حاضر در اجرای این طرح تزریق می شود، درباره زمان ادامه این طرح نیز گفت: این طرح فعلا ادامه خواهد داشت و در طول نوروز نیز اجرا خواهد شد.

وی درباره آمادگی جمعیت هلال احمر برای اجرای طرح نوروزی در صورت موافقت با انجام سفر های نوروزی نیز گفت: در صورتی که چنین موضوعی اعلام شود، ما آمادگی اجرای طرح نوروزی را نیز خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 847

به "تغییر در طرح نوروزی هلال احمر، تست سریع کرونا در 100 ورودی در کشور خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر در طرح نوروزی هلال احمر، تست سریع کرونا در 100 ورودی در کشور خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید