توصیه توییتری مقتدی صدر به دولت و معترضان عراق

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران : مقتدا صدر رهبر جریان صدر و حامی معنوی فراکسیون سائرون در مجلس عراق جمعه شب گفت: درصورتی که دولت به وعده انتخاباتی اش عمل نکند به معنای از دست رفتن عراق است.

توصیه توییتری مقتدی صدر به دولت و معترضان عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، صدر در سلسه توئیتی، چهار توصیه به دولت مصطفی الکاظمی و هفت توصیه معترضان عراقی ارائه کرد.

وی اضافه کرد: یکسال از سالگرد آنچه که (خیزش تشرین/ اکتبر) نامیده می شود، گذشت و بسکمک از خواسته ها ما و شما (معترضان) تا کنون برآورده نشده است.

صدر در توصیه های خود ادامه داد : برگزاری انتخابات زودهنگام که با نظارت سازمان ملل متحد و با سازوکاری صورت گیرد و احزاب فاسد نتوانند حکومت کنند و افراد را در کنترل داشته باشند.

دومین خواسته صدر از دولت عراق، بازگردانده شدن خدمات به ملت و در سریع ترین زمان ممکن است.

وی در سومین درخواستش از دولت الکاظمی خواست که فاسدان و تخریبگران دانه درشت و نیز کسانی را که از قانون عدول می کنند، به وسیله دستگاه قضایی پاکدست و شفاف محاکمه کند.

آخرین خواسته رهبر جریان صدر از دولت عراق محاکمه تمام افرادی است که از سال 2016 تا به امروز به تظاهرکنندگان تعدی کرده اند.

او از معترضان نیز خواست که تجمعات اعتراضی خود را به صورت کاملا مسالمت آمیز برگزار کنند.

از دیگر درخواست های صدر، تعهد به شرع و عرف معمول در عراق، حفاظت از صلح و ممانعت از جنگ داخلی و رعایت بهداشت عمومی در تظاهرات است.

وی همچنین از تظاهرکنندگان خواست که به کشورهای خارجی کمک نگیرند و آن را مغایر با وطن پرستی دانست.

همچنین گفت که معترضان نباید از شخص ستمگر نیز کمک بخواهند اگرچه این کمک علیه ستمگر دیگری باشد.

پنجمین درخواست رهبر معنوی فراکسیون سائرون آن است که معترضان دوراندیش و وطن پرست باشند، چرا که آینده عراق مشخص نیست و امکان دارد که [با این اعترضات] عراق در دامن دشمنان داخلی و خارجی گرفتار شود.

وی همچنین از معترضان خواست که به نیروهای امنیتی هرگز حمله نکنند.

صدر همچنین گفت که هرگز عناوین انقلابی و شخصیت های فعال را به عنوان سیاسی معرفی نکنند، چه این اقدام به صورت علنی صورت گیرد و چه به صورت مخفیانه، چرا که به گفته وی هدف فرد انقلابی نجات کشور و نه سلطه است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 534

به "توصیه توییتری مقتدی صدر به دولت و معترضان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه توییتری مقتدی صدر به دولت و معترضان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید