توضیح در مورد ملک جنجالی نهاد ریاست جمهوری در جماران

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، شهرداری منطقه یک توضیحاتی را در مورد تخریب ملکی در جماران متعلق به نهاد ریاست جمهوری ارائه کرد.

توضیح در مورد ملک جنجالی نهاد ریاست جمهوری در جماران

حمید موسوی در گفت وگو با ایسنا، در مورد جزئیات این تخریب با بیان اینکه 6 سال پیش مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در جماران صادر شد و در نهایت یک گود 14 متری حفاری شد، گفت: اما بعد از مدتی این گود به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه نگهبان در زمره گودهای پرخطر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیش از سال جدید، نهاد ریاست جمهوری نسبت به تکمیل ساخت و ساز و درخواست اخذ پروانه نیز اقدام کرد، اضافه نمود: کاربری ملک، مسکونی و بر اساس ضوابط طرح تفصیلی دارای تراکم300 درصد است و برخلاف برخی اخبار منتشره این ملک باغ نیست و به عبارتی مستند به مصوبه کمیسیون ماده هفت ازسال 93 نوعیت ملک، باغ نیست و همچنین تائیدیه جدید کمیسیون ماده 7 مبنی بر باغ نبودن را نیز دارد.

شهردار منطقه یک با تاکید بر اینکه براساس ضوابط طرح ویژه مصوب ساماندهی محدوده جماران، در شورایعالی شهرسازی در مجاورت حسینیه شماره یک تعداد طبقات مجاز بصورت دوطبقه روی زمین است، اضافه نمود: طرح ارائه شده بصورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده است که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی است و همچنین براساس پهنه ملک، می توانستند 70 درصد سطح اشغال داشته باشند؛ اما حدود60 درصد ساخت و ساز داشتند که کمتر ازضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است. همچنین رعایت بر اصلاحی و شیب زیاد زمین(اختلاف 9 متری شمال و جنوب زمین) شرایط خاصی را بوجود آورده است.

موسوی با بیان اینکه در حین اجرای کار ، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک نیم طبقه برخلاف ضوابط مصوب شدند که عصر روز گذشته، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند، اضافه نمود: این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست؛ اما متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد.

موسوی اضافه نمود: این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و در حال حاضر نیز سازنده بنیاد مسکن است.

از روز گذشته اخباری در فضای مجازی مبنی بر تخریب ملک حسن روحانی رئیس جمهور در جماران منتشر شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 381

به "توضیح در مورد ملک جنجالی نهاد ریاست جمهوری در جماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح در مورد ملک جنجالی نهاد ریاست جمهوری در جماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید