ثبت نام 65 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: تعداد افرادی که از 32 شهر خراسان رضوی در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده و نتیجه ثبت نام شان مجاز بوده، تا پایان ساعت اداری روز دوشنبه، 17 آبان، حدود 65 هزار متقاضی بوده است.

ثبت نام 65 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

محمدعلی منصوری در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در استان اظهار کرد: مرحله اول ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهر ماه 1400 به مدت یک ماه شروع شده است. در این مرحله 32 شهر استان مشمول ثبت نام شد و سامانه ثبت نام برای ساکنان این شهرها بازگشایی شد و ثبت نام سایر شهرهای استان نیز به مرحله دوم ثبت نام طرح موکول شده است.

وی افزود: سهمیه ثبت نامی خراسان رضوی از سهیمه یک میلیون مسکن در سال که در سطح کشور 93 هزار و 701 واحد مسکونی است، تقریبا حدود هشت درصد است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی بیان نمود: در این طرح متقاضیان هر شهر که واجد شرایط لازم باشند، می توانند با مراجعه به نشانی saman.mrud.ir ثبت کنند. پس از این که ثبت نام در این مرحله به انتها رسید، مرحله بررسی و راستی آزمایی شرایط متقاضیان شروع خواهد شد.

منصوری شرح داد: دستگاه های مشارکت کننده در این طرح شامل تمام دستگاه هایی می شود که مصوبه تامین زمین و ارائه خدمات زیربنایی و رو بنایی دارد و یا متولی ارائه خدمات پروانه ساختمان و نظام مهندسی است. برخی از کارگزاران مانند بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و همچنین شرکت های انبوه ساز در اجرای این پروژه مشارکت دارند. این طرح به صورت خرده مالکی، انبوه سازی و گروه های ساخت پیش بینی شده و به مرحله اجرا می رسد. زمان واگذاری مسکن نیز پس از گذشت 20 ماه از شروع پروژه ها به مرحله اجرا و تحویل مسکن خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1191

به "ثبت نام 65 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی" امتیاز دهید

2 کاربر به "ثبت نام 65 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 65 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید