جولان نیروهای سرسپرده امارات در جنوب یمن؛ نخستین مانور جدایی طلبان در جزیره سقطری

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، شبه نظامیان جدایی طلب موسوم به شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات قرار دارند، نخستین مانور نظامی خود را در جزیره سقطری برگزار کردند.

جولان نیروهای سرسپرده امارات در جنوب یمن؛ نخستین مانور جدایی طلبان در جزیره سقطری

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شورای انتقالی جدایی طلب جنوب یمن که تحت حمایت امارات قرار گرفته است، امروز برای نخستین بار در جزیره سقطری یک مانور نظامی برگزار کرد.

در بیانیه منتشر شده در وبگاه این گروه آمده است: یگان های نظامی و امنیتی شورای انتقالی جنوب امروز در مقر لشکر یکم دریایی در استان سقطری یک مانور عظیم برگزار کردند.

در این بیانیه شورای انتقالی جنوب یمن که خود به کشورهای خارجی وابستگی دارد، اعلام نموده که این مانور به مناسبت عظیمداشت پنجاه و هفتمین سالگرد انقلاب 14 اکتبر برگزار گردیده که در سال 1963 علیه استعمارگران انگلیسی در جنوب یمن انجام شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در همین رابطه، رافت الثقلی رئیس شورای انتقالی جنوب در جزیره سقطری یمن با اشاره به واقعه تاریخی جدایی جنوب از شمال یمن، گفت: این مانور برای عظیمداشت مبارزات مردم جنوب یمن برای به دست آوردن هویت و کشور خودشان برگزار گردید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در جریان این مانور جدایی طلبانه علاوه بر اهتزاز پرچم یمن جنوبی، تصاویری از عیدروس الزبیدی رئیس کل شورای انتقالی جنوب یمن نیز به نمایش درآمد.

این نخستین مانور نظامی شورای انتقالی جنوب در سقطری بود، در شرایطی که دولت مستعفی و وابسته یمن که در عربستان مستقر است، بارها از آنها خواسته شرایط در این جزیره را آرام نموده و نیروهای خود را از آن خارج نمایند.

در 11 می گذشته نیز دولت مستعفی یمن از یونسکو تقاضا نموده بود که برای نجات جزیره سقطری از اقدامات خطرناک شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است، وارد عمل گردد.

در 19 ژوئن گذشته شورای انتقالی جنوب توانسته بود پس از درگیری با نیروهای دولتی که یک کودتای تمام عیار نظامی توصیف شد، بر جزیره سقطری سیطره پیدا کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 525

به "جولان نیروهای سرسپرده امارات در جنوب یمن؛ نخستین مانور جدایی طلبان در جزیره سقطری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان نیروهای سرسپرده امارات در جنوب یمن؛ نخستین مانور جدایی طلبان در جزیره سقطری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید