حمایت اقتصادی وزارت علوم از تکمیل 55 طرح عمرانی ورزشی در دانشگاه ها

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به حمایت این وزارتخانه از تکمیل فضا های ورزشی نیمه تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری گفت: اخیراً به 55 طرح عمرانی ورزشی در این مراکز یاری اقتصادی نموده ایم.

حمایت اقتصادی وزارت علوم از تکمیل 55 طرح عمرانی ورزشی در دانشگاه ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، علی خطیبی گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه اندازی و تقویت دانشکده ها و گروه های تربیت بدنی، پژوهشگاه علوم ورزشی و هیأت های ورزشی استانی، عملاً نقش بسزایی در رشد و توسعه ورزش کشور در ابعاد ورزش همگانی و ورزش های بومی و محلی ایفاد می نمایند.

وی اضافه کرد: با هدف تکمیل فضا های ورزشی نیمه تمام شامل سالن ورزشی، استخر سرپوشیده و زمین ورزشی روباز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، از محل طرح متمرکز با عنوان یاری به احداث 25 استخر و سالن (تا 1800 متر مربع) و 30 زمین ورزشی روباز به پروژه های منتخب یاری شده است.

خطیبی گفت: اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی حوزۀ معاونت اداری، اقتصادی و مدیریت منابع، ارتقا و تأمین فضا ها و زیرساخت های ورزشی را به جد دنبال می نماید و با لحاظ کردن عواملی نظیر سرانۀ فضای ورزشی، شرایط منطقه با اولویت منطقه ها محروم و کمتر پیشرفته و مقدار پیشرفت فیزیکی از توسعه طرح های ورزشی حمایت می نماید.

وی با اعلام اینکه در برآورد مقدار احتیاج ها حوزۀ نظارت بر طرح های عمرانی، معاونت اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم ضمن اخذ اطلاعات و مستندات از دانشگاه ها، با اداره کل تربیت بدنی همکاری نزدیکی دارد، گفت: سال گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای متمرکز ستاد، مبلغ 29 میلیارد تومان به 19 سالن ورزشی با زیربنای 27 هزار و 246 مترمربع، 2 استخر سرپوشیده با زیربنای 3 هزار و 600 مترمربع و 26 زمین ورزشی روباز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت شد.

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: با توجه به نقش فضا های ورزشی در ارتقای شادابی، نشاط محیط های دانشگاهی و کاهش آسیب های اجتماعی دانشجویان، این معاونت حداکثر کوشش خود را برای تقویت هرچه بیشتر اعتبارات طرح مذکور در سنوات آینده به کار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1379

به "حمایت اقتصادی وزارت علوم از تکمیل 55 طرح عمرانی ورزشی در دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اقتصادی وزارت علوم از تکمیل 55 طرح عمرانی ورزشی در دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید