خبرنگاران بیمارستان صحرایی ووهان بار دیگر سالن ورزشی شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، پکن- خبرنگاران- فعالیت های ورزشی در استادیوم ووهان که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به بیمارستان صحرایی تغییر کاربری داده بود، بار دیگر از سر گرفته شد.

خبرنگاران بیمارستان صحرایی ووهان بار دیگر سالن ورزشی شد

به گزارش خبرنگاران بعد از حدود 9 ماه از شیوع ویروس کرونا در این شهر، مسابقات خیریه بنیاد یائو 2020 از امروز در این استادیوم شروع شد.

در اوج شیوع ویروس کرونا در ووهان، 5 هزار تخت بیمارستانی در 16 بیمارستان موقت شامل استادیوم ها، مراکز نمایشگاهی و چند مکان دیگر برای درمان مبتلایان به کرونا اختصاص یافته بود.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.

از سوی دیگر تعداد سفر روزانه در فرودگاه تیان هه شهر وو هان از مرز 70 هزار سفر در روز گذشته است و فعالیت های عادی در این فرودگاه از سر گرفته شده است.

انتشار تصاویر مراکز دیدنی و تفریحی مانند هوانگ هه لوئو که بار دیگر میزبان گردشگران محلی و داخل کشور شده و همچنین تصاویری از مجموعه استادیومی سرپوشیده وو هان که در اوج همه گیری به بیمارستان صحرایی تبدیل شده بود و اکنون با برچیده شدن بیمارستان صحرایی، بار دیگر به کاربرد اصلی خود بازگشته، موجب غرور و مباهات مردم چین شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 546

به "خبرنگاران بیمارستان صحرایی ووهان بار دیگر سالن ورزشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیمارستان صحرایی ووهان بار دیگر سالن ورزشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید