خبرنگاران رفیعی: شکایت النصر به جایی نمی رسد، آل کثیر بخشیده می شود

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تهران- خبرنگاران- وکیل بین المللی ورزش گفت: با توجه به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت باشگاه النصر از پرسپولیس در خصوص جذب بازیکنان جدید به جایی نخواهد رسید.

خبرنگاران رفیعی: شکایت النصر به جایی نمی رسد، آل کثیر بخشیده می شود

غلامرضا رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شکایت النصر از باشگاه پرسپولیس به دلیل غیرقانونی بودن قراردادهای این باشگاه گفت: پرسپولیس برای جذب بازیکنان جدید مسئله ای نداشته و پنجره این تیم بعد از جذب بازیکنان بسته شده است.

وی در پاسخ به این سووال که آیا شکایت النصر به جایی خواهد رسید، ادامه داد: بی تردید شکایت النصر از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مردود خواهد شد و مطمئن باشید که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم این شکایت را مردود اعلام خواهد کرد.

وکیل بین المللی فوتبال گفت: قرارداد بازیکنان جدید پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی امضا شده است. متاسفانه بی عدالتی کنفدراسیون فوتبال آسیا شاید ما را تهدید کند اما براساس بند 4 ماه 29 مکرر آیین نامه مشخص شرایط بازیکنان فیفا و براساس متن دقیق رای نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از انقضا ممنوعیت ثبت بازیکن اعمال می شود.

وی شرح داد: با توجه به اینکه این رای اول جولای 2020 صادر شده است مشمول آیین نامه مشخص شرایط جدید می باشد و قطعا این شکایت نباید به جایی برسد و به نظر من مردود اعلام خواهد شد.

رفیعی در خصوص اینکه آیا احتمال بخشش عیسی آل کثیر هم وجود دارد، گفت: از طرف دیگر اعتقاد دارم اگر باشگاه پرسپولیس به نحو شایسته ایی به دنبال تجدید نظر خواهی از رای کمیته انضباطی در خصوص آل کثیر باشد به سرعت و حتی قبل از دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، می توان رای بدوی را نقض و به طور کلی محرومیت آل کثیر منتفی شود.

وی تاکید کرد: باید این اتفاق رخ دهد چون حرف ما درست و آل کثیر سال ها است که این خوشحالی را بعد از به ثمر رساندن گل انجام می دهد و بحث سوءنیت و نیت خیلی مهم است و اینجا شواهدی است که آل کثیر به هیچ عنوان قصد رفتار تبعضی نداشته است.

وکیل بین المللی ورزش شرح داد: امیدوارم باشگاه پرسپولیس سه کار را در اولین فرصت انجام دهد. در مرحله اول باید مبانی رای کمیته انضباطی را درخواست کند و در مرحله دوم باید برای اینکه آل کثیر در دیدار فینال بازی کند با جدیت پیگیری کنند. ظرف پنج روز به کمیته تجدید نظر درخواست و در همین فرصت یک تیم کامل با همکاری رسانه ها تشکیل دهند و تمام ابراز احساسات آل کثیر را تهیه و منتشر کنند و به دست کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا برسانند.

وی اضافه کرد: به نظر من حتی باید این مدارک را حضوری بدست کنفدراسیون فوتبال آسیا برسانند چون ممکن است حجم فایل ها زیاد باشد و همین مشکل کوچک باعث شود این رای تایید شود. ما باید زمان را در نظر بگیریم و سود باشگاه در این است که نهایت تعجیل را به خرج دهد و زمان را از دست ندهد تا اینکه رای محرومیت آل کثیر نقض شود و در بازی فینال او به میدان برود.

رفیعی گفت: ماده 58 آیین نامه انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا تمام مصادیق نژادپرستی را ذکر کرده است و اگر عیسی آل کثیر قبلا در لیگ داخلی به این شکل ابراز احساسات نکرده بود قطعا محرومیت او صحیح بود اما چون او سالیان سال است که به این شکل خوشحالی کرده نباید با این محرومیت روبه رو می شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه تیم های ایرانی همراه خود پزشک، ماساژور و گاهی روانشناس به مسابقات می برند اما یک مشاور حقوقی کنار خود ندارند که بازیکنان را از آخرین قوانین انضباطی آگاه کنند. اگر مدیران باشگاه از قبل این آیین نامه را می خواندند و بازیکنان را متوجه می کردند آل کثیر چنین خوشحالی نمی کرد. باشگاه های بزرگ جهان قبل از آغاز تورنمت کلاس های آموزش حقوق ورزش برگزار می کنند و بازیکنان خود را آگاه می کنند.

وکیل بین المللی ورزش شرح داد: فدراسیون فوتبال هم باید سالیانه 3 بار قوانین جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا را آموزش دهد تا باشگاه ها از قوانین آگاهی داشته باشند تا شاهد اینگونه مسائل در مسابقات نباشیم و در کنار این مساله سرپرست تیم هم وظیفه دارد بازیکنان را آگاه کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 561

به "خبرنگاران رفیعی: شکایت النصر به جایی نمی رسد، آل کثیر بخشیده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفیعی: شکایت النصر به جایی نمی رسد، آل کثیر بخشیده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید