خبرنگاران معاون وزیربهداشت: 160هزار نفر از کادر درمان علیه کرونا واکسینه شده اند

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بوشهر- خبرنگاران- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز 160 هزار نفر از کارکنان حوزه درمان و به همین میزان در حوزه بهداشت برعلیه ویروس کرونا واکسینه شده اند و به زودی به این آمار افزوده می گردد.

خبرنگاران معاون وزیربهداشت: 160هزار نفر از کادر درمان علیه کرونا واکسینه شده اند

به گزارش خبرنگاران، دکتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اضافه نمود: تمام افراد گروه بهداشت و درمانی که به صورت مستقیم در بخش های کرونایی کار می نمایند واکسینه شده و به زودی دیگر همکاران نیز واکسینه می شوند.

وی اظهارداشت: به محض این که واکسن های فراوری داخل هم در دسترس قرار گیرند بر اساس سند تزریق واکسن، واکسیناسیون افراد سالمند و کسانی که دچار بیماری زمینه ای هستند شروع می گردد.

پاندمی کرونا در کل کشور رو به افزایش است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر در کل کشور شرایط همه گیری کرونا رو به افزایش بوده و در استان هایی مانند تهران، فارس، اصفهان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان و همچنین بوشهر این افزایش دیده می گردد که امید می رود با تشدید محدودیت ها و رعایت مردم این فرایند کاهش یابد.

وی در مورد فعالیت بعضی گروه های شغلی با وجود قرار دریافت در شرایط قرمز کرونایی اضافه نمود: وزارت بهداشت تنها می تواند راه حل کارشناسی دهد و استانداردها را اعلام کند و از آن جا که این وزارتخانه اجرانماینده نیست از استانداران و فرمانداران درخواست می گردد که وقتی شرایط قرمز می گردد معیارهای آن رعایت گردد تا بار زیادی بر دوش گروه درمانی وارد نگردد.

جان بابایی با بیان اینکه همکاران ما بیش از یک سال است که با شرایط سخت کرونایی، لباس و ماسک در حال مبارزه با بیماری کووید19 هستند، اضافه نمود: در کنار اجرای محدودیت های کرونایی شرایط قرمز، مردم باید به این شرایط پای بند بوده تا شرایط بهتر کنترل گردد و سیکل بیماری از بین رود چون بیشتر مبتلایان ارادی هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تشدید محدودیت ها و همراهی مردم در شرایط بحران تنها راهی است که می توان فرایند رو به رشد بیماری را متوقف کرد زیرا اگر خیابان ها و کسب و کارها بسته گردد ولی مهمانی های خانوادگی و تردد غیرضروری همچنان ادامه داشته باشد این فرایند متوقف نخواهد شد.

جان بابایی اضافه نمود: در فرایند افزایشی همه گیری کرونا در کشور، استان بوشهر هم یکی از مناطق قابل توجه است به نحوی که از یک هفته پیش میزان بیماران سرپایی و بستری در این استان به سه برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به این که شمار تست های مثبت استان بوشهر در حال افزایش است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این استان مانند بعضی دیگر از استان ها موج سنگین بیماری کووید 19 را شاهد نبوده است، این افزایش آمار در این استان قابل پیش بینی بود.

به گفته جان بابایی پیش بینی شده بود که اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نگردد و سفرها و تجمع ها شکل بگیرد استان بوشهر از جمله نقاطی است که در تهدید خواهد بود و این اتفاق رخ داد و اکنون فرایند افزایش بیماری را در استان شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه بیشتر ابتلاها خانوادگی شده است، اظهار کرد: در زمان حاضر به دلیل مهمانی های خانوادگی و دورهمی چندین نفر از اعضای یک خانواده درگیر ویروس کرونا می شوند این درحالی است که در اوایل شرایط به این صورت نبوده است.

جان بابایی یادآورشد: در زمان حاضر به اندازه کافی تخت در بیمارستان های استان وجود دارد ولی اگر فرایند افزایشی کرونا کاهش نیابد بی شک دچار کمبود تخت خواهیم شد.

وی در مورد اورژانس شهدای هسته ای بوشهر گفت: اورژانس شهدای هسته ای بوشهر با همکاری وزارت بهداشت، استانداری بوشهر و سازمان انرژی اتمی به صورت مشترک ساخته شده و در زمان حاضر فضای فیزیکی بیمارستان به انتها رسیده و تجهیزات آن را هم وزارت بهداشت تامین نموده ولی کاستی هایی در بخش تاسیسات و هوارسان در این بیمارستان وجود دارد که باید تکمیل گردد.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه نمود: در زمان حاضر 50 تا 60 درصد بیمارستان شهدای هسته ای قابل استفاده بوده که این ظرفیت برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده و به زودی باقی مانده فضای فیزیکی هم راه اندازی می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 881

به "خبرنگاران معاون وزیربهداشت: 160هزار نفر از کادر درمان علیه کرونا واکسینه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیربهداشت: 160هزار نفر از کادر درمان علیه کرونا واکسینه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید