خطیر: فتح الله زاده برخلاف وعده هایش سیاست پوپولیستی را در پیش گرفته است!، چرا به طرفداران دروغ می گویید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون پیشین باشگاه استقلال گفت: فتح الله زاده قبل از اینکه به استقلال بیاید معتقد بود که به کار خود اعتقاد دارد، ولی متاسفانه برخلاف وعده هایش در فضای پوپولیسیتی نهاده شد و با طرفداران بازی می نماید.

خطیر: فتح الله زاده برخلاف وعده هایش سیاست پوپولیستی را در پیش گرفته است!، چرا به طرفداران دروغ می گویید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی خطیر در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در خصوص مسائل این روزهای استقلال گفت: صحبت من با آقای فتح الله زاده این است که ایشان قبل از اینکه به استقلال بیاید می گفتند من گله نمی کنم و به مدیران قبلی باشگاه اعتراض نمی کنم و به کار خودم اعتقاد دارم ولی وقتی به باشگاه استقلال آمد، متاسفانه برخلاف وعده هایش در فضای پوپولیستی نهاده شد و با طرفداران بازی می نماید. امیدوارم این صحبت ها، صحبت های فتح الله زاده نباشد و همانطور که گفت می آیم مسائل استقلال را حل می کنم و آدم اجرایی هستم، کارش را انجام دهد و از همان دست چک معروفی که دارد برای حل مسائل استقلال استفاده کند.

وی ادامه داد: من گفته ام حاضرم اگر فتح الله زاده از من بخواهد بیایم در باشگاه استقلال درباره قراردادهای گذشته شرح بدهم. نه تنها فتح الله زاده بلکه درخواست من این است که نهادهای نظارتی هم که از خطیر و امثال او بازخواست نمایند. مجموعه مدیریت باشگاه استقلال اگر خطا نموده است باید بیاید جوابگو باشد و بابت ضرری که به استقلال زده جوابگو باشد. ولی مدیران عزیزی که وارد استقلال می شوید قبل از ورود به باشگاه از مسائل خبر داشته باشید و فقط شعار ندهید، می بینید که این استقلال، آن استقلال 10-15 سال قبل نیست و الان استقلال به مراتب بیشتر از گذشته دچار مشکل است.

معاون پیشین باشگاه استقلال اضافه کرد: من وقتی به استقلال آمدم قرارداد الهیار صیادمنش یکساله بود و با مذاکره با او قراردادش را 3 ساله کردیم و وقتی او را با قیمت 850 هزار دلار فروختیم، بازیکنی را ترانسفر کردیم که قراردادش در حال اتمام بود. اینقدر این باشگاه مشکل داشت، با بازیکن جوان قرارداد یکساله بسته شده بود. از قرارداد بازیکنانی مثل جپاروف و تیام و پادوانی که معلول و مصدوم شده بود ریالی پرداخت نشده بود.

خطیر با بیان اینکه ما وارث قرارداد شفر بودیم، گفت: اعلام نموده بودند که من گفته ام قرارداد شفر را با صفر تمام می کنیم در صورتی که ما گفتیم با بودجه صفر. بودجه باشگاه برای کادرفنی یک میلیون و 500 هزار دلار بسته شد و اگر شفر را نگه می داشتیم باید به او یک میلیون و 500 هزار دلار پرداخت می کردیم. ما بعد از اتفاقات بازی با شهر خودرو 6 امتیاز از رقیب عقب بودیم و حتی احتمال کسب سهمیه هم ضعیف بود. با این شرایط با شفر قطع همکاری کردیم و مجیدی هم در 3 بازی آخر هم نتایج خوبی گرفت. ما دنبال این بودیم که یک شوکی به تیم وارد گردد و سهمیه آسیا را کسب کنیم. باشگاه از فروردین ماه سال گذشته برنامه اش این بود که شفر را کنار بگذارد و هیئت مدیره هم این موضوع تصویب نموده بود. حتی شفر استقلال را قهرمان می کرد باید سال بعد می رفت. ما یکسری مسائل بنیادی با او داشتیم، از نوع تمرینات و رفتارش با بازیکنان، احساس کردیم که خواسته های باشگاه را برآورده نمی نماید. هیئت مدیره تصویب کرد که در صورت قهرمانی استقلال هم شفر برکنار گردد. ما تصمیم گرفتیم که خسارت 700 هزار دلاری شفر را بدهیم و با بقیه پول بودجه مصوب یک مربی خوب دیگر بیاوریم.

وی اعلام نمود: دیدید که تیم رویایی استقلال با سرمربی و بازیکنان یکدست تشکیل شد که حتی پیشکسوتان تیم رقیب هم از این تیم استقلال و نحوه بازی تیم استراماچونی به خوبی یاد کردند. ولی متاسفانه اتفاق ناگواری در بدنه باشگاه افتاد که الان زمان آن نیست که همه واقعیت ها را بگوییم. ولی این قول را به طرفداران می دهم که می گویم که چه اتفاقی افتاده که بهترین تیم تاریخ باشگاه را تحمل نکردند و همین دوستان و افرادی که الان سردمدار باشگاه هستند، خودشان یک پای ناکامی استقلال هستند. می خواستند برق باشگاه استقلال را به خاطر یک میلیون تومان قطع نمایند. ما کجا پول های اسپانسر پیش خور نموده ایم. اصلا استقلال از اسپانسر پولی نگرفته است چرا ضعف مدیریتی خودتان را به مدیران قبلی نسبت می دهید.

معاون پیشین باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که نوع قرارداد بستن با خارجی ها به چه صورت است که ورزش ما همواره با بحران روبرو است؟ توضیح داد: قراردادها دو بحث دارد. یکی نوع قراردادی است که می بندیم، بحث دوم مراقبت از قرارداد است. من با یک بازیکن خارجی با 100 هزار دلار قرارداد می بندم و می گویم ماهی 10 هزار دلار می پردازم. قانون فیفا است که اگر بازیکن 2 ماه حقوق نگیرد می تواند شکایت کند و اگر 10 روز از موعد شکایتش بگذرد می تواند فسخ یک طرفه بکند و تمام پول قراردادش را هم بگیرد. یک زمانی است که با یک بازیکن خوب برخورد می کنید. دیاباته و میلیچ هم قراردادشان به همین شکل است ولی چون باشگاه با آنها خوب برخورد نموده است، تا الان مسئله ای پیش نیامده است. شیخ دیاباته انسان فوق العاده وبی نظیری است و بازیکن خارجی به این شخصیت و کیفیت ندیدم چون حلال و حرام سرش می گردد. چنین بازیکنانی با باشگاه راه می آیند ولی اگر بازیکن یا مربی با باشگاه راه نیایند مشکل از ما است. من نمی دانم دوستان از کجا گفته اند که پاختاکور بابت قرارداد ایسما از باشگاه شکایت نموده است؟ دادگاه CAS در خصوص بویان حکم صادر نموده بود الان باشگاه 12 هزار فرانک ندارد که پول حق دادرسی بویان را پرداخت کند. نمی دانم دوستان به دروغ می گویند که 4 ماه وقت گرفته اند. بویان که نمی تواند وقت بدهد. باشگاه باید 12 هزار فرانک پول شکایت را بدهد. چرا می آییم می گوییم که مسائل استقلال را حل می کنیم. مسائل استقلال به مراتب فراتر از این است که باشگاه پول شکایت بویان را ندارد. بعد از آن دوستان ادعا می نمایند که چک طلایی داریم. باشگاه ها برشکسته اند و نمی توانیم با عصا و چک طلایی مسائل را حل کنیم. با مقصر کردن خطیر و بقیه مشکل حل نمی گردد و با فضای مجازی مسائل حل نمی گردد باید بیاییم در فضای واقعی.

وی درباره مسائل اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار کرد: عملکرد دوستان در 4 سال حضور در فدراسیون فوتبال همین می گردد، در این 4 سال یک ریال به باشگاه ها پول پرداخت نشد. نمی دانم چه در خودشان دیدند که می خواهند همچنان در مسند قدرت باشند. یک زمانی من خطیر با آمدن به قدرت می توانم یاری می کنم یک زمانی هم با رفتنم. نسل آینده کشور در گروه تصمیمات این افراد است. نه شفافیت در اساسنامه وجود دارد و نه شفافیت در مسائل اقتصادی داریم. اعضای هیئت رئیسه نمی دانست که قرارداد ویلموتس 8 میلیون یورو بوده است. که 2 میلیون آن را مجموعه شصتا پرداخت نموده است. این چه مدل قرارداد است که از پول کارگر برای پول یک مربی استفاده می کنیم. مربی که 500-600 هزار یورو بیشتر پول قراردادش نیست. ما استراماچونی را با 700 هزار یورو آوردیم، شدیم دلال ولی دوستان با 8 میلیون یورو سرمربی تیم ملی را انتخاب کردند. این اساسنامه هیچ راهی ندارد و فیفا به بند 14- 15 اشاره نموده و دوستان لطف نمایند این بندها را بخوانند و ایراداتی که دارد را در نظر بگیرند. تهدید جدی است و در همان بند نوشته شده است که امکان تعلیق فدراسیون هم وجود دارد. من از دولت خواهش می کنم که نوع تعامل و نگاهش را نسبت به فدراسیون فوتبال از بالا به پایین عوض کند و نگاه محبت آمیز داشته باشند و در یک فضای اجماع محبت آمیز یاری نمایند که فوتبال کشور را از این بن بست نامناسب نجات دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 144

به "خطیر: فتح الله زاده برخلاف وعده هایش سیاست پوپولیستی را در پیش گرفته است!، چرا به طرفداران دروغ می گویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیر: فتح الله زاده برخلاف وعده هایش سیاست پوپولیستی را در پیش گرفته است!، چرا به طرفداران دروغ می گویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید