درخواست اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماند در مکان های غیرضروری

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه حتی برخی پسماندهای خانگی هم می تواند حامل ویروس کرونا باشد، از برخورد شدید قانونی با تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرضروری خبر داد.

درخواست اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماند در مکان های غیرضروری

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سعید محمودی گفت: یکی از اولویت های گشت و پایش های محیط زیست استان تهران در شرایط فعلی در کنار سایر مأموریت ها و وظایف ذاتی، نظارت بر شیوه صحیح مدیریت پسماندها و پایش دقیق حوزه استحفاظی شهرستان های استان به منظور کنترل و جلوگیری از هرگونه رهاسازی و تخلیه پسماندها در محیط های طبیعی، اطراف جاده ها و مکان های غیرمجاز است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هرگونه زباله ای می تواند به نوعی زباله خطرناک باشد، گفت: هرچند توصیه های بهداشتی مکرر تا حدی باعث شده که شهروندان حساسیت بیشتری نسبت به ویروس کرونا داشته باشند، اما باید این نکته را هم مد نظر قرار داد که برخی بیماران کرونایی در منزل قرنطینه می شوند و برخی هم دوران نقاهت را در منزل سپری می کنند و در این شرایط امکان بی خطرسازی پسماندهای تولیدی در خانه وجود نداشته و برخی از پسماندهای حاصل از نگهداری این بیماران ممکن است با پسماندهای عادی مخلوط شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر این اساس نظارت ها در مورد مدیریت پسماندها با حساسیت و دقت بیشتری از سوی محیط زیست انجام می شود، افزود: در صورتی که مأموران محیط زیست در گشت و پایش های خود با تخلیه کنندگان پسماندها چه عادی و چه پزشکی در محیط های غیرمجاز روبرو شوند و یا در صورت مشخص شدن این که این پسماندهای رها شده مربوط به کدام مرکز درمانی و یا چه کسی است، قطعا برخورد محیط زیست قهری، قانونی و با درخواست اشد مجازات قانونی همراه خواهد بود.

محمودی شرح داد: در شرایط فعلی وظیفه قانونی و اخلاقی ما قطع زنجیره انتقال این ویروس و رعایت کامل ضوابط بهداشتی و قوانین محیط زیستی خصوصا در حوزه مدیریت پسماندهاست و در این رابطه باید همه ما به فکر کم کردن هرگونه فشار کاری از روی کادر درمان این بیماری و حفظ سلامت شهروندان باشیم.

وی از مسئولین حوزه مدیریت پسماندها بخصوص شهرداری ها و بخشداری های شهرستان های استان و همچنین مراکز درمانی و بیمارستان ها و حاملین پسماندها نیز خواست تا ملاحظات و دقت خود را در این حوزه بیشتر کرده و از بروز هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز از شهروندان خواست ضمن رعایت کلیه توصیه های بهداشتی به ویژه در مورد پسماندها، هرگونه تخلف محیط زیستی بخصوص تخلیه پسماندها در مکان های غیرمجاز را با ذکر مستندات لازم و شماره خودرو حمل کننده به شماره تماس 1540 و یا شماره 09100123315 اطلاع دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 209

به "درخواست اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماند در مکان های غیرضروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماند در مکان های غیرضروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید