دستگاه قضایی پاکستان 200 حکم صادر شده توسط دادگاه نظامی را باطل کرد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، دادگاه عالی پیشاور با اعلام عدم اثبات جرائم ده ها نفر که توسط دادگاه نظامی این کشور مجرم شناخته شدند محکومیت 200 نفر را باطل کرد.

دستگاه قضایی پاکستان 200 حکم صادر شده توسط دادگاه نظامی را باطل کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، دادگاه عالی پیشاور احکام صادر شده توسط دادگاه نظامی کشور پاکستان برای 200 نفر را باطل کرد.

این افراد که از سوی دادگاه نظامی پاکستان به جرائم مختلف از جمله همدستی با تروریست ها و... متهم شده اند به حبس ابد یا به تحمل چند سال حبس محکوم شده بودند.

علاوه بر دادگاه عالی پیشاور احکام صادر شده برای 100 زندانی را مشکوک خوانده و از دادگاه نظامی خواست دلایل صدور حکم حبس برای این افراد را ارائه کند.

طبق اعلام وکیل مدافع خانواده این افراد دادگاه عالی پیشاور احکام صادر شده برای بسیاری از این محکومین را باطل نموده است و به زودی با تکمیل مدارک مستند حکم صادر شده برای دیگر افراد نیز باطل خواهد شد.

خانواده این افراد مدعی هستند که به عزیزانشان فرصت کافی برای دفاع از خود داده نشده و بعضی از آنها بدون اثبات جرائمشان به زندان افتاده اند.

تعداد کل افرادی که به احکام صادر شده توسط دادگاه نظامی اعتراض دارند و به دیوان عالی پاکستان مراجعه نموده اند 306 نفر است.

پیش از این مقرر شده بود دادگاه نظامی پاکستان در خصوص جرائم خاص و افراد تروریست اعمال نظر نموده و مجازات آنها را معین کند.

از زمان شروع به کار دادگاه نظامی پاکستان بسیاری از تروریست های دستگیر شده اعدام شده اند در حالی که پیش از فعالیت این دادگاه معمولا تروریست ها به حبس محکوم می شدند و چندی بعد آزادی خود را به دست می آوردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 366

به "دستگاه قضایی پاکستان 200 حکم صادر شده توسط دادگاه نظامی را باطل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه قضایی پاکستان 200 حکم صادر شده توسط دادگاه نظامی را باطل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید