دولت افغانستان خواستار آزادی منظور پشتین در پاکستان شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، روسای جمهور کنونی و سابق افغانستان با انتقاد از بازداشت رهبر جنبش حفاظت از پشتون ها در پاکستان، خواستار آزادی وی شدند.

دولت افغانستان خواستار آزادی منظور پشتین در پاکستان شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ علیپور رحمتی، اشرف غنی رئیس جمهور کنونی و حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان از بازداشت منظور پشتین رهبر جنبش حفاظت از پشتون های پاکستان انتقاد کردند.

منظور احمد پشتین، رهبر جنبش حفاظت از پشتون ها روز گذشته در منطقه تاکال شهر پیشاور در پاکستان به اتهام شورش توسط پلیس این کشور بازداشت شد.

اشرف غنی با انتقاد از بازداشت رهبر جنبش حفاظت از پشتون ها در پاکستان، خواستار آزادی وی شد.

وی در توئیترش نوشت: در زمانی که منطقه ما از وجود خشونت و افراطی گری رنج می برد، دولت ها در منطقه باید از جنبش های مدنی صلح خواه پشتیبانی کنند و از انجام هرگونه خشونت در برابر این جنبش ها جلوگیری کنند.

به گزارش وان تی وی، همزمان حامد کرزی، رئیس جمهور سابق افغانستان نیز با ابراز نگرانی از بازداشت منظور پشتین، این اقدام را محکوم کرد.

کرزی نیز نوشت که بازداشت فعالانی که کارزارهای صلح خواستاره را برای اصلاح اشتباهات انجام می دهند، می تواند یک فاجعه عمیق باشد.

وی از حکومت پاکستان خواسته است تا این فعال مدنی را آزاد کند.

با این حال، وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای گفت که گفته های روسای جمهور افغانستان درباره منظور پشتین مداخله آشکار در امور داخلی این کشور است.

این بیانیه تاکید کرده است که چنین اظهاراتی نمی تواند سبب تقویت همسایگی خوب میان دو کشور شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 74

به "دولت افغانستان خواستار آزادی منظور پشتین در پاکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان خواستار آزادی منظور پشتین در پاکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید