راه اندازی بیمارستان سیار در رشت

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مدیریت بیماری کرونا در گیلان از راه اندازی بیمارستانی سیار طی چند روز آینده در رشت برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

راه اندازی بیمارستان سیار در رشت

به گزارش خبرنگار از ، مهدی شادنوش نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: در روز های اخیر به طور متوسط روزانه 100 تخت جدید به ظرفیت بستری بیمارستان ها افزوده شده که در عرض چند ساعات از روز همه آن ها تکمیل شده و خستگی های مضاعفی را به کادر درمانی تحمل کرده است.

وی شرح داد: در حال حاضر هم در حال برپایی بیمارستان سیار 100 تختخوابی در محوطه بیمارستان رازی رشت هستیم که با راه اندازی آن عملا ظرفیت بیمارستان رازی به 400 تخت افزایش می یابد که همگی به طور کامل مختص بستری افراد مبتلا و مشکوک به ویروس کروناست.

شادباش با بیان اینک ایجاد این بیمارستان موقت سریع الاحداث از ابتدای شیوع این ویروس در استان برای شرایط پیش رو برنامه ریزی شده بود، گفت: با توجه به نیاز و شرایط، اجرای آن در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بیمارستان های تازه تاسیس تالش و لنگرود هم در حال تجهیز است و طی روز های آینده وارد مدار خدمت رسانی می شوند، افزود: هم اینک فقط در شهر رشت؛ بیمارستان رازی با 300 تخت مختص بستری بیماران کرونایی است و 100 تخت دیگر هم به آن افزوده می شود.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت بیان کرد: بیمارستان رسول اکرم (ص) متعلق به تامین اجتماعی با 200 تخت، بیمارستان، ولی عصر با 80 تخت و امیر المومنین (ع) با اختصاص 31 تخت به بیماران بستری کرونا و مشکوک، اختصاص دارد.

شادباش با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان های بخش خصوصی هم اینک پای کار آمده است، افزود: 200 تخت از ظرفیت بیمارستان خصوصی قائم (عج)، 50 تخت از بیمارستان پارس و 120 تخت در بیمارستان خصوصی آریا نیز در حال حاضر زیر بار پذیرش این گروه از بیماران رفته است.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در این شرایط جسورانه و جدی فعال شده اند، ابراز امیدواری کرد: با همراهی مردم برای جلوگیری از شیوع این ویروس شاهد مدیریت شرایط و تثبیت شرایط باشیم.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 132

به "راه اندازی بیمارستان سیار در رشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی بیمارستان سیار در رشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید