رعایت نکردن حق تقدم دومین دلیل تصادفات پایتخت

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، کارشناس تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: رتبه دوم علل وقوع تصادفات، رعایت نکردن حق تقدم عبور در شهر تهران است و بیشترین محل هایی که شاهد وقوع این نوع تصادفات هستیم تقاطع ها و میادین هستند.

رعایت نکردن حق تقدم دومین دلیل تصادفات پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سرهنگ رابعه جوانبخت در برنامه شهر امن در خصوص عدم رعایت حق تقدم و تصادفات در شهر تهران اظهار کرد: اگر دو یا چند وسیله نقلیه در یک زمان واحد بخواهند از یک تقاطع و یا یک جهت عبور کنند حتماً تداخلی بین تردد آنها به وقوع می پیوندد و وقوع تصادف حتمی است و برای آنکه از این تصادفات جلوگیری به عمل آید قانون یکسری قوانین را تعیین و تعیین کرده است که عبور وسایل نقلیه را نسبت به یکدیگر تعیین و اولویت بندی کند تا از تصادفات جلوگیری شود.

وی گفت: متأسفانه رتبه دوم علل وقوع تصادفات همین عدم رعایت نکردن حق تقدم عبور در شهر تهران است و بیشترین محل هایی که شاهد وقوع این نوع تصادفات هستیم تقاطع ها و میادین هستند.

کارشناس تصادفات پلیس راهور پایتخت ادامه داد: همه شهروندان هنگامی که در آزمون های رانندگی شرکت می کنند خیلی خوب با رعایت حق تقدم ها آشنا می شوند ولی بعد از مدتی آنها را به فراموشی می سپارند برای همین است که هنگامی که می خواهند از تقاطع و یا وارد میادین می شوند در واقع این قوانین و مقررات را فراموش کرده و با لجاجت می خواهند جهت را از آن خود کنند و باعث بروز تصادف می گردند.

سرهنگ جوانبخت گفت: حق تقدم عبور در میادین با وسیله نقلیه ای می باشد که در میدان در حال تردد است و خیلی از رانندگان در این زمینه دچار سردرگمی می شوند.

وی اضافه نمود: متأسفانه یکی دیگر از مواردی که شاهد وقوع تصادفات در آن هستیم گذرگاه عابرین پیاده است که در واقع راننده با دانستن اینکه می بایست قبل از رسیدن به گذرگاه عابر پیاده که یک جهت امن برای تردد عابرین پیاده است توقف کند ولی به جای توقف و ایست کامل پای خود را روی پدال گاز فشار می دهد و باعث بروز تصادفات سنگین جرحی و فوتی می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 727

به "رعایت نکردن حق تقدم دومین دلیل تصادفات پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت نکردن حق تقدم دومین دلیل تصادفات پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید