رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، دوره نهفتگی و بیماری کرونا در مبتلایان جدید در چین طولانی تر شده است.. مبتلایان در شمال شرق چین با افرادی از روسیه تماس داشته اند.

رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

یک پزشک متخصص چینی هشدار داده رفتار ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین که کانون جدید شیوع این ویروس در چین است، تغییر نموده است.

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، دکتر کیو هایبو پزشک کارشناس دارویی عضو کمیسیون بهداشت ملی چین در مصاحبه ای با تلویزیون دولتی چین از رفتار متفاوت و خطرناک ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین خبر داده و گفته بیماران مبتلا به کرونا در این منطقه از چین دوره نهفتگی و زمان بیماری طولانی تری را در مقایسه با موجچ نخست اپیدمی و بیماران شهر ووهان چین، تجربه می نمایند.

دکتر کیو هایبو متخصص بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ژونگدا در شهر نانجینگ چین/عکس: توییتر

به گفته این پزشک چینی دوره طولانی تر نهفتگی که تا حدود 3 هفته است، خطر شیوع بیشتر ویروس و ابتلای خوشه ای خانواده ها را به دنبال دارد، چون فرد ناقل بدون داشتن علامت و بدون اینکه احساس بیماری کند، ویروس را برای مدت زمانی طولانی تر در دوره نهفتگی در محیط اطراف خود پخش می نماید.

او همچنین از ابتلای طولانی تر بیماران دو استان شمال شرقی جیلین و هیلونگ جیانگ به ویروس خبر داده و گفته بیماران کرونایی در این 2 استان شمال شرقی چین ویروس را برای مدت زمان طولانی تری حمل می نمایند و بهبودی آنها مدت زمان بیشتری می طلبد.

همچنین به گفته این پزشک متخصص چینی مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه از چین همگی تنها دارای علایم تنفسی هستند و دیگر علایم از قبیل قلبی، کلیوی و گوارشی در آنها دیده نشده است.

دکتر هایبو که پیشتر به عنوان پزشک متخصص برای مهار اپیدمی کرونا به شهر ووهان اعزام شده بود، گفت: در طول دو هفته گذشته 46 مورد جدید در این 2 استان گزارش شده است که در سه شهر شولان، جیلین و شنگ یانگ در دو استان گسترش یافته است.

دولت چین از زمان شیوع موج جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا این 2 استان را با جمعیتی بالغ بر 100 میلیون نفر در قرنطینه قرار داده است.

همچنین گزارش های اولیه حاکی است نخستین ناقلان جدید ویروس کرونا در این منطقه از چین از کشور روسیه به این 2 استان چین آمده اند.

تردد در خیابان های شهر پکن/18 می2020/ بلومبرگ

مساله جهش ویروس کرونا و رفتار متفاوت و متغیر این ویروس در کشورها و مناطق مختلف جهان یکی از چالش های عظیم متخصصان و کارشناسان فراوری واکسن در سرتاسر جهانست. هم اکنون بیش از 80 تیم کاری در کشورهای مختلف جهان مشغول تحقیق برای ساخت واکسن کرونا هستند، اما به گفته کارشناسان جهش های احتمالی ویروس می تواند کار تیم های ساخت واکسن را مشکل و پیچیده تر و یا حتی غیرممکن کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 317

به "رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید