سعد الحریری: یک رگ من عراقی است، سرسختم و قصد انصراف ندارم

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران : نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان با اشاره به اینکه قصد انصراف ندارد گفت: نیمی از من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم.

سعد الحریری: یک رگ من عراقی است، سرسختم و قصد انصراف ندارم

به گزارش مالیوز به نقل از فارس، یک روزنامه لبنانی اظهارات اختصاصی سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان درباره فضای تشکیل دولت آینده و نیمه عراقی او منتشر کرد.

روزنامه لبنانی الجمهوریه نوشت: گفته می شود که الحریری به کسانی که انتصاب او به نخست وزیری را تبریک می گویند، گفته است که فضای مثبتی میان او و رئیس جمهور وجود دارد و اگر اهداف و نیت های احزاب، حقیقتا خالصانه و همان گونه که در ظاهر است، باشد، می توان به زودی دولت را حتی طی یک هفته تشکیل داد. زیرا شرایط کنونی کشور، تحمل تاخیر در تشکیل دولت را ندارد.

وی شرح داد: از گفت وگو استقبال می کنم و هرچیزی را می توان مورد گفت وگو و توافق قرار داد اما آنچه که برای من مهم و ثابت است، ابتکار فرانسه است که باید همچنان محور و اساس باشد.

الحریری تاکید کرد که فاکتور انحصاری تخصص برای انتخاب وزرا کافی نیست بلکه باید در کنار تخصص، تجربه نیز وجود داشته باشد زیرا داشتن مدرک و گواهینامه بدون تجربه و به تنهایی به معنای شایستگی نیست و تجربه دولت اخیر بزرگترین گواه این امر است که تخصص به تنهایی کفایت نمی کند.

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در پاسخ به این سوال که آیا در صورت روبرو شدن با موانع در جهت تشکیل دولت، انصراف خواهد داد، گفت که قصد انصراف ندارد.

وی افزود: انصراف نمی دهم. معروف است که من عراقی هستم، زیرا مادرم اصالتا عراقی است. بنابراین من به وقت ضرورت سرسخت و یک دنده هستم.

سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان ، اول آبان ماه جاری، پس از اینکه به عنوان نامزد نخست وزیری کشورش منصوب شد تاکید کرد که به دنبال تشکیل دولتی شامل افراد متخصص غیر حزبی است که وظیفه آن اصلاحات مالی، مالی و ارادی وارد شده در طرح فرانسه برای لبنان است و فراکسیون های اصلی در مجلس قول حمایت از دولت برای اجرای آن را داده اند.

دولت حسان دیاب در پی انفجار چهارم آگوست در بندر بیروت استعفا کرد و مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان در دهم شهریور و با کسب نود رأی در رایزنی های مجلسی میان احزاب سیاسی مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد اما وی نیز پس از به نتیجه نرسیدن در این باره، استعفای خود را اعلام کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 584

به "سعد الحریری: یک رگ من عراقی است، سرسختم و قصد انصراف ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد الحریری: یک رگ من عراقی است، سرسختم و قصد انصراف ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید