شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی توسط همه دوربین های پایتخت

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تهران (پانا) - همزمان با ورود به فصل سرما و پدیده وارونگی هوا، آلودگی هوا در پایتخت افزایش می یابد. انجام معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها و برطرف ایرادات آن از جمله راهکارهای کاهش عدد شاخص کیفیت هوا هستند.

شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی توسط همه دوربین های پایتخت

به گزارش سایت شهر، حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در پاسخ به این پرسش که در این روزها، چه اقدامات سخت گیرانه ای نسبت به معاینه فنی صورت می گیرد، شرح داد: انجام معاینه فنی مربوط به ستاد معاینه فنی می شود و موضوع نظارت بر معاینه فنی و جریمه به پلیس راهور برمی شود. تمامی دوربین های سطح شهر تهران چه در محدوده طرح کاهش، دوربین های سرعت، دوربین های چراغ قرمز و ... به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته، خودروهای فاقد معاینه فنی را شناسایی می نمایند.

او در ادامه اضافه کرد: طی پروتکل مشخصی، مشخصات خودرو به منظور اعمال قانون برای پلیس راهور ارجاع داده می شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ضمن اشاره به طرح LEZ، گفت: سیستم LEZ که برای کنترل آلودگی هوا در کلانشهرها بر دوربین های ثبت تخلفات نصب شده نسبت به اعمال قانون این موارد اقدام نموده و برای دوربین فرقی ندارد که خودرو یا موتورسیکلت از مقابل آن رد می شود.

به گفته مقدم؛ باتوجه به مصوبه جدید کارگروه اضطرار آلودگی هوا و تأکیدات محسنی بندپی، استاندار تهران و همچنین گفته سردار هادیان فر، فرمانده راهور تهران عظیم، پلیس راهور مکلف شده تا کنترل موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی را در اولویت و دستور کار خود قرار دهد.

او ضمن اشاره به تردد دو میلیون و 500 هزار موتورسیکلت در سطح شهر تهران، گفت: از ابتدای سال جاری تا آذر، حدود 30 دستگاه موتور سیکلت به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده اند. بر اساس تشدید نظارت پلیس راهور، مراجعه موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی افزایش یافته است. آمار مراجعه موتورسیکلت ها تا 14 دی برابر با 60 دستگاه شده است.

مقدم در ادامه اعلام کرد: البته نمی توان گفت که این آمار به معنی افزایش 200 درصدی است چرا که این عدد به یک هزارم آن چیزی که در شهر تهران وجود دارد، نرسیده است. درنتیجه این افزایش قابل توجه نیست. اگر هزار دستگاه موتورسیکلت هم به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نمایند در برابر دو میلیون و 500 هزار دستگاه موتورسیکلت درحال تردد، باز هم عد قابل توجهی نیست.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در سرانجام مراجعه موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی با حجمی که در سطح شهر درحال تردد هستند، را قابل مقایسه و توجه ندانست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 731

به "شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی توسط همه دوربین های پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی توسط همه دوربین های پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید