ماموریت مهم روحانی به وزارت بهداشت و معاونت علمی برای دستیابی به دارو و واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، رئیس جمهور گفت: اگر همراهی مردم و رعایت پروتکل ها با همین روال ادامه یابد می توانیم امیدوار باشیم که به تدریج به شرایط قابل اطمینانی در مقابله با کرونا دست پیدا کنیم.

ماموریت مهم روحانی به وزارت بهداشت و معاونت علمی برای دستیابی به دارو و واکسن کرونا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ علیپور رحمتی، حسن روحانی رئیس جمهور روز شنبه در جلسه با روسای کمیته های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و مالی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه متخصصان و پزشکان کشور بر اساس مطالعاتی که در ایران انجام دادند و با تبادل تجارب و پژوهش های خود با سایر کشورها تا حدود زیادی توانسته اند به روش های رفتاری این ویروس و راههای مقابله با شیوع آن نزدیک شوند که این بسیار حائز اهمیت است.

روحانی با بیان اینکه باید بدانیم پس از پشت سر گذاشتن محدودیت های حداکثری برای مقابله با ویروس، رعایت پروتکل های بهداشتی می بایست مورد توجه قرار گیرد، اضافه نمود: بر این اساس، آموزش و اطلاع رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا مردم بتوانند پروتکل های مرتبط با کسب و کار خود و آن دسته مشاغلی که احتیاجات آنان را تامین می نمایند، فراگرفته و نسبت به آن مطلع باشند.

رئیس جمهور توضیح داد: سامانه ای که وزارت بهداشت و درمان برای ثبت نام کسب و کارها راه اندازی نموده است اقدام بسیار موثر و مفیدی است که هم می تواند تا اندازه زیادی ما را به نقطه اطمینانی برای رعایت بهداشت و مدیریت مقابله با ویروس نزدیک کند و هم از طریق آن کسب و کارها به نوبت آغاز به کار نمایند.

روحانی گفت: آنچه در مرحله جدید فاصله گذاری هوشمند اجتماعی دارای اهمیت است این است که طرح مذکور با مطالعه سبک زندگی ایرانی و با مدلی بومی و در عین حال منطبق بر اصول مصوب بهداشت جهانی انجام می گردد.

رئیس جمهور ادامه داد: طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی که با کار و کوشش فشرده ستاد ملی مقابله با کرونا و روسای کمیته های آن به انجام رسیده، مدلی کنترلی است که به صورت پلکانی بر اساس نظر وزارت بهداشت و درمان در حال انجامی آن هستیم.

روحانی اضافه نمود: آنچه در این جلسه به آن رسیدیم این است که تمامی روسای کمیته ها می بایست ارزیابی های دقیق از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی داشته باشند و موانع و مسائل آن را در تمامی استان هایی که در حال انجام است آنالیز و نسبت به برطرف آنها در کوتاه ترین زمان اقدام نمایند.

رئیس جمهور اعلام نمود: ماموریت بسیار مهمی به وزارت بهداشت و درمان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داده شده که با تقویت و پشتیبانی شرکت های دانش بنیان و مراکز مطالعاتی دانشگاههای علوم پزشکی در تهیه دارو، تشخیص و تست و نیز تهیه واکسن این ویروس فعالیت نمایند که با توجه به توان و بنیه علمی متخصصان کشورمان دستیابی به دارو و واکسن دور از دسترس نخواهد بود.

روحانی همچنین به وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دستور داد تا در راستای عملیاتی شدن طرح استفاده از کیت جدید، برای تعیین شدن افرادی که دارای مصونیت هستند، آنالیز سریع داشته باشند.

رئیس جمهور توضیح داد: همانطور که مردم در مرحله اول و دوم فاصله گذاری اجتماعی و اجرای محدودیت ها با همکاری و همیاری بسیار خوب خود با مسوولین توانستند یاری شایانی در کنترل ویروس انجام دهند در مرحله فاصله گذاری هوشمند اجتماعی نیز انتظار مسوولین همراهی آنان چه در اجرای پروتکل های بهداشتی و چه نظارت بر اجرای آن از سوی کسب و کارها و اصناف است.

روحانی تاکید نمود: مردم شریف عزیز باید بدانند که اجرای فاصله گذاری هوشمند اجتماعی تنها برای فعالیت کسب و کارهای کم ریسک است و به هیچ وجه نباید این طور تلقی گردد که این ویروس و اپیدمی آن به طور مطلق از بین رفته است و همه پروتکل های بهداشتی باید با جدیت رعایت گردد.

رئیس جمهور ادامه داد: بر این اساس کماکان در مورد اجتماعات و مراکز پرریسک محدودیت ها وجود دارد و مردم نباید برای کارهای غیرضروری از منزل بیرون بیایند و مسوولین کماکان از مردم انتظار دارند در رعایت پروتکل ها دقت نموده و در شرایطی که کار ضروری ندارند در منزل بمانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 227

به "ماموریت مهم روحانی به وزارت بهداشت و معاونت علمی برای دستیابی به دارو و واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت مهم روحانی به وزارت بهداشت و معاونت علمی برای دستیابی به دارو و واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید