موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران: شورای پول و اعتبار ضمن موافقت با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی، سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی و تسهیلات مسکن ایثارگران را افزایش داد.

موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا: شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و نود و هشتمین جلسه مورخ 21 مردادماه 1399 به ریاست عبدالناصر همتی، به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به منظور مدیریت نقدینگی با انتشار اوراق ودیعه توسط آن بانک موافقت کرد.

طبق این گزارش، این اوراق با سررسید حداکثر دو ساله بوده و نرخ آن به پیشنهاد بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار و حداکثر معادل نرخ تورم سالانه معین خواهد شد. پرداخت سود این اوراق به صورت سه ماهه و زمان انتشار آن به تشخیص هیئت عامل بانک مرکزی خواهد بود.

همچنین در این جلسه، به پیشنهاد بانک مرکزی سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی در سال 1399 از 40 به 50 میلیون تومان افزایش یافت. علاوه براین، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال 1399 نیز به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر 160 میلیون تومان، در مراکز استان ها 120 میلیون تومان، در سایر شهرستان ها هم معادل 100 میلیون تومان و در روستاها نیز 60 میلیون تومان معین شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 463

به "موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید