نامه رئیس مجلس چین به لاریجانی، تاکید بر مبارزه مشترک ایران و چین با کرونا

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، در پیغام رئیس مجلس چین به رییس مجلس شورای اسلامی بر مبارزه مشترک ایران و چین با کرونا تاکید شد.

نامه رئیس مجلس چین به لاریجانی، تاکید بر مبارزه مشترک ایران و چین با کرونا

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ علیپور رحمتی، لی جان شو، رییس مجلس چین در پیغامی خطاب به علی لاریجانی، ضمن اظهار تاسف از ابتلای وی به بیماری کرونا و آرزوی بهبودی رییس مجلس شورای اسلامی، بر حمایت متقابل دو کشور ایران و چین از یکدیگر در مبارزه با ویروس کرونا تاکید و اظهار امیدواری کرد با همکاری مشترک دو کشور به عنوان شرکای جامع راهبردی که همیشه در ایام دشواری به یکدیگر یاری می نمایند، کوید 19 کنترل شده و پس از آن نیز ایران و چین همکاری های محبت آمیز با یکدیگر را گسترش دهند.

متن این پیغام به این توضیح است:

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران

متاسفانه باخبر شدم که جنابعالی به بیماری کووید 19 مبتلا شدید، بدین وسیله همدردی صمیمانه خود را ابراز می نمایم و سلامتی و بهبودی جنابعالی را آرزومندم.

چین و ایران شریک جامع راهبردی هستند و همیشه در ایام دشواری به یکدیگر یاری می نمایند. بعد از شیوع کووید 19 دو کشور به حمایت متقابل از یکدیگر پرداخته و با هم با شیوع این ویروس مبارزه می نمایند. مایل هستیم همکاری با ایران در مقابل با کووید 19 را بیش از پیش تقویت کنیم تا پیروزی مشترک و قطعی بر کنترل شیوع این بیماری محقق شود.

اگرچه شیوع کووید 19 مسائل موقتی را برای دو کشور ایجاد نموده است، اما همیاری دو طرف در مبارزه با این بیماری، مشارکت محبت آمیز فیمابین را عمیق تر کرد. معتقدم بعد از خاتمه شیوع کووید 19، شاهد توسعه بیش از پیش همکاری های محبت آمیز چین و ایران در زمینه های مختلف خواهیم بود.

بهترین آرزو ها را برای جنابعالی دارم.

لی جان شو

رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین

پکن، 5 آوریل 2020

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 214

به "نامه رئیس مجلس چین به لاریجانی، تاکید بر مبارزه مشترک ایران و چین با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه رئیس مجلس چین به لاریجانی، تاکید بر مبارزه مشترک ایران و چین با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید