نشست صمیمی رئیس فدراسیون کشتی با استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تهران (پانا) - علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشور با حضور در دفتر استاندار، با احمد علی موهبتی و حمیدرضا رخشانی ملاقات و گفت وگو کرد.

نشست صمیمی رئیس فدراسیون کشتی با استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پروش، در این ملاقات که معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز حضور داشتند، رئیس فدراسیون کشتی کشور گفت: هر ورزشی خاستگاهی دارد و کشتی ورزشی است که خاستگاه آن به سرزمین مقدس ایران برمی شود و رونق و توسعه این ورزش احتیاجمند توجه و دقت نظر همه مسئولین بویژه مسئولین استانی و منطقه ای در مقیاس قطب بندی کشوری است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای خوب ورزشی در عرصه کشتی در سیستان و بلوچستان، خواهان شناسایی، راهنمایی و تربیت این ورزشکاران در استان و معرفی آنان در سطح ملی شد.

علیرضا دبیر با تاکید بر ضرورت حمایت از ورزش کشتی، بیان داشت: زمینه سازی برای ظهور و بروز استعدادها زمانی اتفاق می افتد که تمهید مقدمات بویژه تامین فضاها و امکانات مورد احتیاج صورت گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز با ابراز خرسندی از نگاه مسئولین فدراسیون های ورزشی به شرایط و شرایط ورزش استان و دلسوزی آنان در راستا رشد و ارتقا رشته های ورزشی، بیان داشت: روح سالم در گرو داشتن جسم سالم است و اعتقاد داریم ورزش و حضور در میادین جهانی به نوعی معرفی هویت یک ملت است.

وی اضافه کرد: با تمام توان بدنبال فراهم نمودن زیرساخت های لازم در حوزه های مختلف بویژه بخش ورزش و تربیت بدنی هستیم و باید بدنبال آموزش رشته های ورزشی در سنین کودکی برای افراد جامعه باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم در این نشست گفت: زیربنای فعالیت های ورزشی می تواند از کانال آموزش و پرورش شکل گیرد و ورزش و پرداختن به موضوع تربیت بدنی عاملی موثر در کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

رخشانی با اشاره به آمار دانش آموزی استان که 817 هزار نفر می باشد بیان داشت :این جمعیت آماری می تواند ظرفیت خوبی برای توسعه و رشد تربیت بدنی و ارتقاء رشته های ورزشی گوناگون باشد و می توانیم با برنامه ریزی صحیح و اصولی بدنبال تحقق این مهم باشیم.

وی از انعقاد تفاهم نامه کشوری همکاری های مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون کشتی با هدف توجه و پرداختن به ورزش اصیل کشتی و کشف، شناسایی و راهنمایی استعدادهای دانش آموزان ورزشکار اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 605

به "نشست صمیمی رئیس فدراسیون کشتی با استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست صمیمی رئیس فدراسیون کشتی با استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید