واردات موتورسیکلت های لوکس و میلیاردی توسط فدراسیون ورزشی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان، بایستی ابهامات مربوط به کوشش های یکی از فدراسیون های ورزشی در مورد واردات موتورسیکلت های خاص با عنوان موتور سیکلت ورزشی را شفاف نمایند.

واردات موتورسیکلت های لوکس و میلیاردی توسط فدراسیون ورزشی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، اخیرا مکاتباتی بین سرپرست فدراسیون موتورسواری با مدیر کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت برای معرفی بعضی اشخاص در جهت انجام ثبت سفارش واردات موتورسیکلتهایی با حجم موتور سنگین صورت گرفته است.

در مکاتبه اول میان آقای ن با جعفرپور مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت آمده است، پیرو مکاتبات قبلی به استحضار می رساند با توجه به صدور مجوز 30 نفر از ورزشکاران این فدراسیون به توضیح پیوست خواهشمند است دستور فرمایید لیست پیوست را در سازمانه مجوزها (مجوز ارزی) تأیید فرمایید.

در ادامه این نامه آمده است، ارز وارداتی این موتورسیکلت ارز بانکی می باشد که از محل حساب ارزی اشخاص قابل پرداخت می باشد و هیچگونه ارز دولتی و غیردولتی به آنها تعلق نمی گیرد.

لازم به ذکر است، نگاهی به فهرست پیوست اشاره شده در نامه زیر نشان میدهد، با توجه به ممنوعیت واردات موتور سیکلتهای سنگین در شرایط تنگنای ارزی، تعداد قابل توجهی از موتور سیکلتهای ذکر شده در جدول پیوست دارای ارزش میلیاردی بوده و به نوعی موتور سیکلت لوکس محسوب می شوند.

این درحالی است که در مرداد ماه سال جاری یکی از مدیران کل وزارت صمت، پاسخ مشخصی به این مکاتبه داده است،

مدیر کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت، در مورد واردات موتور سیکلتهای ورزشی نوشته است، بازگشت به نامه های شماره 371/136 مورخ 99/4/2 و شماره 371/137 مورخ 99/4/2 و با توجه توانمندی های ایجاد شده برای فراوری انواع موتورسیکلت تحت برندهای معتبر جهانی در داخل کشور و به دلیل محدودیت های تخصیص ارز، خواهشمند است دستور فرماید سیاست ها و رویه های معرفی ورزشکاران، ضوابط نقل و انتقال موتورسیکلت های ورزشی و نیازهای سالیانه به تفکیک نوع موتورسیکلت را جهت امکان سنجی فراوری داخل و برنامه ریزی برای تأمین به وسیله سازندگان داخلی به این دفتر ارسال نمایند.

در ضمن مقتضی است فهرست درخواست ها مجددا آنالیز شده و درخواستهای اولویت دار ارسال شود.

یکی از ابهاماتی که در این بین وجود دارد این است که با چه هدفی در شرایط تنگنای ارزی پیگیریهایی برای واردات و ثبت سفارش این کالاهای ارز بر انجام میشود، در سنوات اخیر چه تعداد موتور سیکلتهای سنگین (1000 سی سی به بالا) ثبت سفارش و ترخیص شده است؟ چه افرادی توانسته اند از محل فضای مجوز مربوط به فدراسیون اقدام به ترخیص موتور سیکلت با حجم موتور بالا نمایند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 514

به "واردات موتورسیکلت های لوکس و میلیاردی توسط فدراسیون ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات موتورسیکلت های لوکس و میلیاردی توسط فدراسیون ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید