واشنگتن به دنبالِ رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست!

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز آدینه مدعی شد که ایالات متحده مدافع برقراری یک رژیم کنترل تسلیحات مؤثر و قابل راستی آزمایی است و اینکه در پی رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست؛ زیرا این سناریو برای تمام کشورها زیان آور خواهد بود.

واشنگتن به دنبالِ رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این مقام آمریکایی گفت: ایالات متحده به [رژیم] کنترل تسلیحات مؤثری پایبند می ماند که باعث تقویت امنیت این کشور، متحدان و شرکای آن گردد؛ قابل راستی آزمایی و لازم الاجرا باشد؛ و شامل شرکایی باشد که مسئولانه به وظایف خود عمل می نمایند.

طبق اظهارات این مقام آمریکایی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دولت خود را عهده دار شروع فصل جدیدی نموده است که در آن، عصر نوینی از کنترل تسلیحات با عبور از معاهدات دوجانبه گذشته رقم می خورد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه اضافه کرد که ایالات متحده روسیه و چین را تشویق می نماید در این مجالی که برای ارائه دستآوردهای واقعی امنیتی به ملت هایمان و کل دنیا فراهم شده، به آمریکا بپیوندند!

این مقام آمریکایی همچنین هشدار داد که یک رقابت تسلیحاتی سه جانبه برهم زننده ثبات خواهد بود و امنیت را نه برای چین و نه برای روسیه ارتقاء نخواهد داد.

این دیپلمات آمریکایی در ادامه اظهاراتش مدعی شد که ایالات متحده به [رژیم] بین المللی کنترل تسلیحات پایبند می ماند، اما ضروری است که چین به گفتگوها با آمریکا و روسیه بپیوندد. چین باید غیبت خود [در این گفتگوها] را مورد تجدیدنظر قرار دهد و در آنها شرکت کند. رئیس جمهور ترامپ خواستار یک توافق سه جانبه است که با محیط امنیتی کنونی که در آن روسیه و چین در حال اجرا رقابت تسلیحاتی هستند، سازگار باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 405

به "واشنگتن به دنبالِ رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن به دنبالِ رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید