واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت، حریری: قضاوت دولت جدید زود است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مسؤول ارشد سازمان ملل امروز (پنج شنبه) بیان کرد، خشونت و غارت در بیروت همانند یک مانور سیاسی برای نابودی صلح داخلی لبنان اتفاق افتاده اند.

واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت، حریری: قضاوت دولت جدید زود است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یان کوبیس، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان اظهار کرد، خشونتی که بعضی معترضان در بیروت در پیش گرفته اند با اغراض سیاسی است.

وی اعلام نمود، به نظر می رسد نابودی امنیت و ثبات کشور را هدف قرار داده اند.

این مقام سازمان ملل گفت: آنچه شاهد هستیم بیشتر شبیه مانور سیاسی برای به چالش کشاندن نیروهای امنیتی و نابودی صلح داخلی و به پا کردن آشوب طایفه ای است.

از طرف دیگر، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان توییت کرد، زود است درباره دولت جدید قضاوت کرد و حکم داد. ارزیابی شرایط دولت با کنار گذاشتن احساس اینکه شبیه خواسته های ملت نیست، صحیح نخواهد بود.

حریری تاکید نمود: مباح کردن اقدامات محکوم و مشکوک در بیروت نیت عاملان و حامیان و تحریک کنندگان آن را نشان می دهد زمانی که کوشش ها برای حمایت از بیروت در برابر خشونت ها افزایش یابد راه را به روی طرح هایی که می خواهد از خشم ملت به عنوان پلی جهت رسیدن به آشوب استفاده کند، می بندد.

نخست وزیر سابق لبنان توضیح داد: برزگترین دستاوردهای میادین تظاهرات مردمی خروج دختران و پسران جوان از سرسپردگی به طوایف و تحکیم سرسپردگی آنها به لبنان بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 61

به "واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت، حریری: قضاوت دولت جدید زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت، حریری: قضاوت دولت جدید زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید