وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: ماجراجویی سیاسی در سقطری شکست می خورد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن با اشاره به اقدام شورای انتقالی جنوب یمن در جزیره سقطری گفت که هرگونه ماجراجویی سیاسی در این جزیره با شکست روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: ماجراجویی سیاسی در سقطری شکست می خورد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد الحضرمی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن روز یکشنبه گفت که اقدامات تاسف برانگیز شورای انتقالی جنوب در جزیره سقطری، کوششی شکست خورده برای متشنج کردن اوضاع در این جزیره است.

وی در ادامه سخنانش گفت: این اقدامات شورای انتقالی جنوب که با حمایت یگان هایی صورت می گیرد که از دولت سرپیچی نموده اند چیزی جز ادامه کوشش ها برای کشاندن این جزیره و ساکنان آن به ماجراجویی های سیاسی شکست خورده نیست.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اضافه نمود: جزیره سقطری نگین بی همتای یمن در دنیا بوده که از سوی سازمان یونسکو نیز به عنوان میراث دنیای شناخته شده است و هرگونه کوشش برای بی ثبات کردن این جزیره یا هر بخش دیگری از سرزمین های یمن مردود بوده و بدون تردید با شکست روبرو خواهد شد.

نیروهای وابسته به المجلس الانتقالی الجنوبی شورای انتقالی جنوب یمن در شامگاه ششم اردیبهشت دولت مستعفی منصور هادی را به عمل نکردن به توافق ریاض متهم نموده و از اعمال شرایط خودمختاری در جنوب یمن خبر دادند.

اما این نیروها آدینه (دوازدهم اردیبهشت) از لغو خودمختاری خبر دادند و بر اهمیت توافق ریاض و ضرورت احترام به مفاد آن به خصوص اجرای مفاد سیاسی و مالی آن تاکید کردند.

با این حال، گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی(شورای انتقالی جنوبی) همچنان بر اداره امنیتی شهر حدیبو مرکز استان سقطری پافشاری دارد در حالی که رئیس جمهور مستعفی یمن فرمانده جدیدی برای آن معین نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 164

به "وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: ماجراجویی سیاسی در سقطری شکست می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: ماجراجویی سیاسی در سقطری شکست می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید