وعده وزیر کار درباره عیدی بازنشستگان

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام کوشش ما این است که در بهمن ماه عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وعده وزیر کار درباره عیدی بازنشستگان

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری در حاشیه افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری فرهنگی با بیان اینکه یکی از اهداف ما صیانت از اموال بازنشستگان کشور است، اضافه کرد: در یک سال گذشته کوشش کردیم از دارایی های باارزش در صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درست صیانت کنیم و براساس گزارش سرانجام سال 97 و گزارش صورت های اقتصادی 6 ماه ابتدای سال جاری، رشد سه برابری این نهاد را شاهد بودیم که نشان از صیانت دارایی ها و اموال این قشر از جامعه است.

وزیر کار گفت: کوشش داریم سال آینده در جهت توسعه فعالیت گردشگری و در زمینه مسایل بیمه تکمیلی بازنشستگان برای ارایه خدمات بهتر پزشکی و همسازی سازی حقوق بازنشستگان پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی گام برداریم.

شریعتمداری درباره مشخص دستمزد کارگران نیز اظهارداشت: تحولات مربوط به مزد در روزهای سرانجامی سال مورد آنالیز قرار می گیرد و کمیته مزد در ماه های سرانجامی جلسات مختلفی را با ذینفعان برقرار می نماید.

وی اضافه کرد: دبیر شورای عالی کار که معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است در این کمیته شرکت می نماید و با روش سه جانبه گرایانه کوشش می نمایند به وسیله مشخص حداقل سبد معیشت خانوار کشوری و آنالیز میزان تورم سال آینده پیشنهاد دستمزد را به شورای عالی کار ارایه نمایند.

وزیر کار توضیح داد: در مشخص دستمزد باید کوشش کنیم که هزینه فراوری و سهم دستمزد به گونه ای نباشد که موجب بالارفتن سطح قیمت ها و زیان مجدد به کارگران باشد و از طرف دیگر حداقل های مورد احتیاج تا حد ممکن مشخص گردد.

  • شاخص شناسایی مشمولان سبد معیشتی، ترکیبی است

شریعتمداری درباره انتقاد افراد نسبت به شاخص های شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، گفت: استفاده از شاخص ها به صورت ترکیبی و در قالب مدل است و هیچکدام منفرد انجام نمی گردد.

وی تاکید نمود: روش مدلینگ در آزمون وسع جزو بدیع ترین روش ها و جزو روش های علمی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 69

به "وعده وزیر کار درباره عیدی بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده وزیر کار درباره عیدی بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید