پاسخ کوبنده ارتش سوریه به نقض آتش بس

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تروریست های وابسته به ترکیه که روز گذشته توانسته بودند روستای طنجره در استان حماه را اشغال کنند، امروز کنترل این روستا را از دست دادند و ارتش سوریه فورا آن را آزاد کرد.

پاسخ کوبنده ارتش سوریه به نقض آتش بس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیپور رحمتی، ارتش سوریه در واکنش به حملات تروریست های وابسته به ترکیه، حملات خود را در شمال غرب استان حماه آغاز کرد.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به تروریستها- اذعان کرد که ارتش سوریه نیمه شب گذشته پیروز شد روستای طنجره واقع در شمال غرب استان حماه را از تروریست ها پس بگیرد.

این مرکز خبر داد که این روستا، 24 ساعت در اشغال عناصر وابسته به ترکیه قرار داشته و ارتش سویه بلافاصله آن را پس گرفته است.

این در حالی است که حملات موشکی ارتش سوریه به مواضع تروریست ها در این روستا، شدید توصیف شده است.

دیدبان روز گذشته خبر داد که عناصر حاضر در اتاق عملیات تروریست ها موسوم به وحرض المؤمنین برای نخستین بار از زمان آتش بس در شمال سوریه، عملیاتی را در سهل الغاب آغاز کردند.

عناصر وابسته به ترکیه توانسته بودند طنجره را اشغال کنند و قصد داشتند در این محور به پیشروی خود ادامه دهند که پیروز به اجرای نقشه خود نشدند.

از 16 اسفند که آتش بس در ادلب برقرار شده است گروه های تروریستی ده ها بار با حملات راکتی و تیراندازی ها علیه مواضع ارتش و مناطق امن در استان های حلب، ادلب و اللاذقیه آتش بس را نقض کردند.

رؤسای جمهور روسیه و ترکیه پانزدهم اسفند در شهر مسکو بر سر اعمال آتش بس در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه به توافق رسیدند.

دو طرف توافق کردند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک های نزدیک ادلب گشت زنی های مشترک برقرار کنند. همچنین مقرر شده در طول بزرگراه اِم4 سوریه یک گذرگاه امنیتی به عمق 6 کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد شود. قرار است بر سر سایر ملاک ها تصمیم گیری شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 310

به "پاسخ کوبنده ارتش سوریه به نقض آتش بس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ کوبنده ارتش سوریه به نقض آتش بس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید