کاخ سفید: بر توافق با طالبان نظارت می کنیم

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از الجزیره، کاخ سفید امروز شنبه و پس از امضای آنچه این کشور توافقنامه صلح با طالبان عنوان نموده است، در بیانیه ای ادعا کرد: می خواهیم طولانی ترین جنگ امریکا را به اتمام رسانده و نظامیانمان را به کشورمان بازگردانیم!

کاخ سفید: بر توافق با طالبان نظارت می کنیم

در بیانیه کاخ سفید در این بار با طرح ادعائی مضحک و بدون اشاره به تهاجم نیروهای ائتلاف به سرکردگی این کشور به افغانستان در سال 2001 میلادی که از آن به عنوان سرآغاز ناامنی های گسترده در منطقه یاد می گردد؛ ادعا شده است: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان به میزان پایبندی طالبان به تعهداتش در این توافقنامه بستگی دارد. ما تعداد نظامیانمان را در افغانستان کاهش داده؛ اما تعدادی نیروهای ضدتروریسم خود را برای مقابله با گروه های تروریستی دراین کشور نگه می داریم! نظامیان ما در ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین بوده اند!

بیانیه دوپهلوی کاخ سفید بی اشاره به نقض مکرر تعهدات واشنگتن در عرصه بین الملل در ادامه می افزاید: توافق با طالبان را نظارت می کنیم و بر اساس میزان تعهد آنها به این توافقنامه تصمیم گیری خواهیم کرد!

این درحالیست که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا ساعاتی پیش در سخنانی در کابل با طرح ادعائی مضحک مدعی شده بود: به اینجا آمده ایم تا به صلح یاری کنیم و کاری کنیم که افغانستان یک کشور پویا و ایمن باشد!

وزیر دفاع آمریکا بی اشاره به نقض مکرر تعهدات واشنگتن در عرصه بین الملل در این باره مدعی شد: نشان می دهیم که پس از امضا توافق با طالبان به همه چیز پایبند خواهیم بود تا یک آتش بس دایمی برقرار گردد. با این وجود اگر طالبان به تعهداتش عمل کند، همه چیز درست می گردد و در غیر اینصورت ما توافق را لغو خواهیم کرد. این فقط آغاز کار است و جهت ما آسان نیست؛ چرا که صلح در افغانستان احتیاج به همکاری همه طرف ها دارد.

شایان ذکر است دولت کنونی آمریکا تا کنون توافقنامه های متعددی را با کشورهای مختلف دنیا به بهانه واهی عدم عمل به تعهدات از سوی طرف مقابل نقض نموده است. بر این اساس به نظر می رسد آمریکا با مشروط دانستن توافق با طالبان، راه را برای نقض عهد خود به سَبک معمول این کشور بازگذشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 121

به "کاخ سفید: بر توافق با طالبان نظارت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: بر توافق با طالبان نظارت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید