کلورادو اسپرینگز: خروج نیروهای آمریکایی به اقدامات طالبان وابسته است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، یک رسانه آمریکایی نوشت که حملات طالبان در 3 ماه اخیر افزایش یافته و خروج کامل نیروهای آمریکایی به اقدامات این گروه وابسته است.

کلورادو اسپرینگز: خروج نیروهای آمریکایی به اقدامات طالبان وابسته است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از کلورادو اسپرینگز، همزمان با جریان داشتن مذاکرات صلح افغانستان حملات طالبان در سراسر این کشور تشدید شده و سطح خشونت ها در افغانستان در سه ماه اخیر 50 درصد افزایش یافته است.

این رسانه نوشت که مقامات آمریکایی بارها تاکید نموده اند کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان به تعهدات طالبان در توافقنامه امضا شده با آمریکا وابسته است و اگر حملات طالبان کاهش نیابد برنامه خروج کامل نیروهای آمریکایی و میزان و دامنه یاری های اقتصادی واشنگتن به دولت آینده افغانستان، که ممکن است شامل طالبان نیز گردد، با ابهاماتی روبرو خواهد بود.

این در حالی است که ژنرال جان دیدریک فرمانده فرماندهی مشترک انتقال امنیت در افغانستان نیز اخیراً گفت که سطح خشونت ها توسط طالبان بسیار بالا است و تشدید حملات این گروه افزایش حملات هوایی آمریکا را در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: براساس توافقنامه با طالبان، از نیروهای امنیتی افغان پشتیبانی خواهیم کرد؛ وقتی خشونت ها افزایش یابد حملات هوایی و عملیات های ما در حمایت از نیروهای افغان نیز افزایش خواهد یافت.

براساس توافقنامه آمریکا با طالبان همه نیروهای خارجی باید تا ماه می سال 2021 خاک افغانستان را ترک نمایند اما مقامات نظامی آمریکایی بر خروج مبتنی بر شرایط نیروها تاکید دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 612

به "کلورادو اسپرینگز: خروج نیروهای آمریکایی به اقدامات طالبان وابسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلورادو اسپرینگز: خروج نیروهای آمریکایی به اقدامات طالبان وابسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید