آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، اعماق اقیانوس ها و دریاها همواره جزء اسرارآمیزترین مکان ها برای انسان بوده که او را به کاوش و تحقیق فرامی خواند.

آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟

شهر زیر آب یوناگونی یکی از اسرارآمیزترین و عجیب ترین مکان های کشف شده است که در زیر آب های اقیانوس برای هزاران سال آرام گرفته است. همراه مجله گردشگری خبرنگاران سفری به عمق آب های نیلگون شرقی ترین بخش زمین داشته باشید.

شهر زیر آب یوناگونی، مکانی عجیب در دل اقیانوس

بسیاری بوده اند که برای کاوش و تحقیق دل به دریاها و اقیانوس ها سپرده اند و در آنجا عجیب ترین و غیرقابل باورترین مکان ها و موجودات را یافته اند. برای سال های زیادی، غواصان، محققان و باستان شناسان فراوانی در پی یافتن آتلانتیس شهر گمشده تاریخ، در دل اقیانوس ها بودند؛ اما به جای آن شهرهای غرق شده دیگری را یافتند. وقتی اثر تاریخی یوناگونی در سال 1987 کشف شد، بسیاری فکر می کردند بالاخره آتلانتیس گمشده را یافته اند. اما یوناگونی یک بنای ده هزار ساله بود که در زیر خلیج ژاپن غرق شده بود.

کارشناسان فراوانی سال ها در پی کشف اسرار و راز و رمزهای شهر زیر آب یوناگونی این بنای عجیب، سفرهای اکتشافی بسیاری در زیر آب را آغاز کردند؛ اما هرچه بیشتر می گشتند، به جواب های کمتری می رسیدند.

شهر زیر آب یوناگونی (Yonaguni Underwater City) در ژاپن، یک محل شناخته شده به عنوان مجموعه ای از سازه های سنگی زیر آب است که در جزیره یوناگونی در خلیج ایشیگاکی واقع شده است. این شهر دارای مشخصات و ویژگی های منحصربه فردی است.

سازه های سنگی: شهر زیر آب یوناگونی شامل مجموعه ای از سازه های سنگی بزرگ است که در قسمت غربی جزیره یوناگونی قرار دارند. به نظر می رسد که این سازه ها تراس ها، دیوارها، پل ها و برج های باشکوهی باشند.

ارتفاع سازه ها: ارتفاع سازه های شهر زیر آب یوناگونی فرق دارد. ارتفاع بعضی از آن ها تا 25 متر هم می رسد درحالی که سایر سازه ها دیواره هایی با ارتفاع تقریبا 10 متر دارند و ظاهرا برای استفاده انسان ها ساخته شده اند.

شکل و الگوها: سازه های شهر زیر آب یوناگونی شامل الگوها و شکل های متنوعی هستند. بعضی از آنها شبیه به پل ها و گذرگاه های هوایی هستند، درحالی که بعضی دیگر شبیه به سکوها و تراس هایی با پله ها و صفحات صخره ای هستند.

ابهام درباره منشا پیدایش یوناگونی: دانشمندان هنوز درباره منشا و سازنده شهر زیر آب یوناگونی به توافق نرسیده اند. بعضی معتقدند که این سازه ها در نتیجه عوامل طبیعی مانند فرایندهای زمین ساختی، زلزله ها و فرسایش یا حتی دخالت آدم فضایی ها به وجود آمده اند. درحالی که بعضی دیگر معتقدند که این بناها قطعا به دست انسان ها ساخته شده اند.

جاذبه برای غواصان: شهر زیر آب یوناگونی مقصدی محبوب برای غواصان و علاقه مندان به غواصی است. امکان تجربه شنا در این محل و آنالیز سازه های بزرگ زیر آب، یک تجربه منحصربه فرد را برای آنها فراهم می نماید.

پس از گشت وگذار فراوان در میان خرابه ها، گذرگاه طاق داری نظر دانشمندان را به خود جلب کرد. این گذرگاه دارای کنده کاری های پیچیده، خیابان های سنگ فرش شده و پله های غول پیکر بود. بسیاری را بر این باورند که این بنا بخشی از یک تمدن بزرگ زیر آب رفته است. درهرحال، این یافته یکی از عجیب ترین کشف های دنیا بوده و هنوز شرح قانع کننده ای برای آن داده نشده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اینجا عمارت باشکوه پادشاهی است که پادشاهی نکرد را مطالعه کنید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1548

به "آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید