جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کجا مراجعه کنند؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مبالغ بیمه بیکاری برای تعداد زیادی از ثبت نام شدگان واریز شده است، درباره آن دسته از افراد که هنوز این مبلغ را دریافت نکرده اند گفت: بیمه شدگان در صورت سوال و هر مسئله ای در ساعات اداری و حتی تا 8 شب می توانند با مرکز ارتباطات مردمی سازمان تماس بگیرند، همکاران ما پاسخگو هستند.

جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کجا مراجعه کنند؟

علی اکبر ربیع زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی یک مرکز ارتباطات مردمی دارد که در یکی دوسال اخیر با رویه جدیدی شروع به کار کرده است گفت: این مرکز ارتباطات مردمی هم از طریق تلفن 1420 و هم از طریق وبسایت سازمان تامین اجتماعی در دسترس است.

وی افزود: سرشماره 1420 بدون نیاز به پیش کد از سراسر کشور قابل شماره گیری است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه همکاران مستقر ما در مرکز ارتباطات مردمی آمادگی کامل برای پاسخگویی به مسائل بیمه شدگان را دارند و اطلاعاتشان جامع و خوب است اظهار کرد: اگر هم موضوعی نیازمند ارجاع و استعلام از معاونتهای مربوط باشد این کار انجام و تلاش می شود مخاطبان به خوبی راهنمایی شوند و پاسخ خود را دریافت کنند.

ربیع زاده درباره بیمه بیکاری ایام کرونا نیز گفت: وزارت رفاه طی سه دوره اسفند، فروردین و اردیبهشت بیمه کرونا را پرداخت کرده که یک مبنای آن بر اساس سوابق موجود و اطلاعات بیمه شدگان فعال ما بود. ما با وزارت رفاه مشارکت کردیم و این اطلاعات در اختیارشان قرار گرفت.

وی افزود: بیمه بیکاری کرونا به تعدادی از افراد که بیمه شده نبودند نیز پرداخت شد که هرکدام فرایند خاص خودشان را داشتند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از ثبت نام شدگان، مبالغ بیمه بیکاری دریافت کردهاند، درباره آن دسته از افراد که هنوز این مبلغ را دریافت نکرده اند گفت: بیمه شدگان در ساعات اداری و حتی تا 8 شب میتوانند با مرکز ارتباطات مردمی سازمان تماس بگیرند، همکاران ما پاسخگو هستند.

وی ادامه داد: البته تعداد تماسها زیاد است و ممکن است مدت زمان انتظارشان پشت خط زیاد باشد زیرا اکنون افراد بسیاری به علت بیمه بیکاری و سایر موارد تماس می گیرند، خط ها شلوغ است ولی همکاران ما با تمام ظرفیت پاسخگو خواهند بود و مسئله ای نداریم.

به گزارش خبرنگاران، برخی مخاطبان خبرنگاران در کامنت هایی ذیل خبر واریز بیمه بیکاری کرونا برای 90 درصد مشمولان/ جاماندگان با 1420 تماس بگیرند به مسائل سامانه پاسخگویی 1420 تامین اجتماعی اشاره کرده و خواهان تسریع در پاسخگویی بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 437

به "جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کجا مراجعه کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کجا مراجعه کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید