رضایی: 90 درصد درگیری ها به خاطر داوری بود، یک نفر اعمال نفوذ می نماید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، نایب قهرمان المپیک 2004 با انتقاد از داوری های مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، گفت که رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی نمی خواهند حقی ضایع گردد اما فردی در فدراسیون اعمال نفوذ می نماید.

رضایی: 90 درصد درگیری ها به خاطر داوری بود، یک نفر اعمال نفوذ می نماید

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد سطح کیفی مسابقات قهرمانی کشور که طی سه روز چهاشنبه تا آدینه گذشته در گرگان برگزار گردید، گفت: سطح مسابقات خوب بود. مسابقات خوبی برگزار گردید و این از درایت فدراسیون کشتی و پژمان درستکار سرمربی تیم ملی بود. اینکه اعلام شد نفرات برتر کشوری به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می شوند و تنها 6 نفر از شرکت در رقابت ها معاف شدند، باعث شد غیر از یکی دو نفر که آنها هم آسیب دیدگی داشتند، همه در گرگان کشتی بگیرند.

وی ادامه داد: همه در شرایطی بودند که می توانستند شانس خود را در چرخه امتحان نمایند و همین سطح مسابقات را خیلی بالا برد اما حاشیه هایی که در مسابقات ایجاد شد، برگزاری چنین رقابت خوبی را تحت الشعاع قرار داد.

رضایی که پیش از این انتقاد تندی از عملکرد کمیته داوران فدراسیون کشتی در لیگ برتر داشت، توضیح داد: یک ماه و نیم پیش هم گفته بودم که موضوع داوری معضل کشتی ما شده است. گفته بودم اگر با این مسئله برخورد نگردد، در مسابقات مهمتر که قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی است، مسائل بیشتری خواهیم داشت که دیدید همین اشتباهات داوری باعث ایجاد چه حاشیه هایی در مسابقات گرگان شد. 90 درصد درگیری ها در مسابقات کشوری بابت داوری بود و من واقعا متاسفم با وجود تمام زحماتی که شخص علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی می کشد، این حاشیه ها به وجود آید. من دبیر را خوب می شناسم، این چیزها با روحیه اش منافات دارد و نه او و نه پژمان درستکار نمی خواهند حق کسی در تیم ملی ضایع گردد.

سرمربی تیم سهند ارس در لیگ گفت: باید دقت بیشتری روی موضوع داوری کشتی گردد، به نظر من یک نفر در فدراسیون اعمال نفوذ می نماید که این به کل به کشتی کشور و فدراسیون لطمه می زند.

دارنده مدال برنز سال 2003 دنیا عملکرد تیم تهران در مسابقات کشوری را تحت تاثیر برگزاری مسابقه انتخابی استانی در فاصله کم با کشوری عنوان نمود و گفت: در فاصله 15 روز مانده به کشوری، اعلام شد که کشتی گیران باید انتخابی استانی بگیرند. یعنی امین طاهری کشتی گیری که تا پای المپیک رفته یکی از سهمیه های تهران را نمی تواند بگیرد یا حسین شهبازی؟ دیدید یکی مثل یونس امامی که کشتی گیر شایسته ای هم هست چون دو هفته قبل از مسابقات وزن کم ننموده و از استان سهمیه را گرفت، در قهرمان کشوری عملکرد بهتری داشت. متاسفانه هیئت کشتی تهران کار را در مقوله فنی رها نموده و شخصی از بیرون هیئت دارد خط و خطوط را مشخص می نماید و نتیجه اش می گردد عملکرد کشتی تهران در مسابقات کشوری.

رضایی با اشاره به مسائل ایجاد شده در مبارزه وزن 92 کیلوگرم مسابقات کشوری گفت: این کشتی صددرصد مشکل داوری داشت، اتفاقا امیرحسین فیروزپور به همراه رحمان عموزاد کشتی گیرانی هستند که دو سال پیش از تیم دانشگاه آزاد چهره شدند، در استعداد فیروزپور هم شکی نیست، اما اینکه وقتی اشتباه داوری صورت می گیرد، هم خود کشتی گیر لطمه می خورد و هم شائبه حمایت ایجاد می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1264

به "رضایی: 90 درصد درگیری ها به خاطر داوری بود، یک نفر اعمال نفوذ می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: 90 درصد درگیری ها به خاطر داوری بود، یک نفر اعمال نفوذ می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید