شلیک شکارچی آهو به دو محیط بان بوشهری، یکی از محیط بانان زخمی شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: رئیس منطقه حفاظت شده مُند با گلوله شکارچی غیرمجاز مجروح شد.

شلیک شکارچی آهو به دو محیط بان بوشهری، یکی از محیط بانان زخمی شد

به گزارش خبرنگاران از بوشهر، فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر که بر بالین محیط بان مجروح در بیمارستان دیر حاضر شده بود، بیان نمود: شکارچی غیرمجاز آهو در منطقه حفاظت شده مُند این استان به سوی محیط بانان شلیک کرد که در این حادثه محیط بان محمد محمدی فر مسئول این منطقه مجروح شد.

او افزود: شکارچی متخلف شناسایی شده و پیگیری برای دستگیری او با دستور مقام های قضائی استان و شهرستان درحال انجام است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر تاکید کرد: محیط بانان به عنوان ضابطین خاص دادگستری وظیفه حفاظت از منطقه ها حفاظت شده و گونه های جانوری و گیاهان را برعهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: مطابق معمول محیط بانان برای پایش آهوان در منطقه مُند در حال گشت زنی بودند که در ساعات اولیه بامداد امروز(پنجشنبه 20 آبان)، محیط بان محمدی فر و محیط بان شفیع نیا متوجه نور چراغ یک موتور می شوند و به سمت آن حرکت می کنند تا اینکه درمی یابند فرد موردنظر، از متخلفان شکار و صید است که همواره به انجام فعالیت های غیرقانونی در منطقه می پردازد، بنابراین با اعلام اخطار به او و پس از سر باز زدن متخلف برای خروج از منطقه، با تدبیر محیط بانان شرایطی فراهم می شود تا متخلف از منطقه خارج شود و تعقیب و گریزی تا میدان خالوحسین در شهر بردخون شکل می گیرد.

بیشتر بخوانید

سیداحسان موسوی افزود: سپس در حضور مردم، فرد متخلف، با شلیک تفنگ ساچمه زن از فاصله یک متری، هردو محیط بان محمدی فر و شفیع نیا را زخمی و اقدام به گریز از صحنه درگیری می کند.

او ادامه داد: پس از مجروح شدن هر دو محیط بان با ساچمه های شلیک شده، با پلیس 110 تماس گرفته می شود و پس از صورتجلسه، محیط بان محمد محمدی فر به بیمارستان منتقل می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان نمود: حال عمومی هر دو محیط بان خوب و پایدار است.

موسوی گفت: در همان نخستین ساعات این اتفاق تلخ، کار های اداری و قضائی از سوی دادستان شهرستان دیر و قاضی کشیک صورت پذیرفت، هماهنگی ها و دستور اکید به عوامل انتظامی و امنیتی برای دستگیری متخلف صادر شد.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1177

به "شلیک شکارچی آهو به دو محیط بان بوشهری، یکی از محیط بانان زخمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک شکارچی آهو به دو محیط بان بوشهری، یکی از محیط بانان زخمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید