عجیب ترین و مرموزترین موجودات فضایی در شکل گیری تمدن های باستانی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، یکی از مباحث جالب و شگفت انگیز در خصوص علم باستان شناسی و یافته های تاریخی، شباهت های زیادی است که بین اجزا مختلف تمدن های باستانی گوناگون وجود دارد؛ تمدن هایی با قدمت چندین هزار سال که در قاره های مختلف به وجود آمده اند و از نظر بیشتر دانشمندان، در گذشته های دور ارتباط خاصی با یکدیگر نداشته اند. با این حال، هر چند وقت یک بار شواهدی کشف می شوند که فرض ارتباط نداشتن این فرهنگ ها را زیر سوال می برند.

عجیب ترین و مرموزترین موجودات فضایی در شکل گیری تمدن های باستانی

مکان های تاریخی زیادی در آمریکای جنوبی وجود دارند که شباهت های طراحی و ساختار آن ها با بنا های کشف شده در یک قاره دیگر مانند آفریقا، باعث شگفتی بسیاری از محققان شده است؛ همچنین، نقاشی ها و تصویرسازی های مختلفی که از خدایان مصریان باستان، آزتک ها، تمدن اولمک (Olmec) و مردمان چند هزار ساله نیوزیلند کنونی به جا مانده اند، به میزان شگفت انگیزی به یکدیگر شبیه هستند.

یکی از خدایان معروف تمدن مصر به نام هاپی (Hapi) وجود دارد که به عنوان پدر خدایان شناخته می گردد و بر اساس افسانه ها، مسئول پرآب شدن رود نیل بوده است. این خدا نماد باروری بود و یکی از کنده کاری های موجود از او، هاپی را در حال سواری بر روی مار پرنده اش نشان می دهد.

آیا این نوع تشابه فرهنگی بین تمدن های باستانی مختلف که به میزان فوق العاده ای از یکدیگر فاصله داشته اند و باخبر شدن از وجود یکدیگر برایشان عملا غیرممکن بوده، یک اتفاق تصادفی است و یا تئوری هایی مانند نظریه فضانوردان باستانی (Ancient Astronaut Theory) که احتمال دخالت موجودات فضایی در گذشته بشر را مطرح می نمایند، تنها راه توجیه شواهد پیداشده هستند؟

در ادامه بعضی آثار باستانی مختلف که باعث مطرح شدن ایده دخالت موجودات فضایی در شکل گیری تمدن های باستانی شده اند را آنالیز می کنیم؛ با ما همراه باشید.

شباهت خدایان و آثار تاریخی تمدن های باستانی

لاونتا (La Venta) یکی از آثار تاریخی معروف دنیا است که به تمدن اولمک، از ابتدایی ترین تمدن های باستانی شکل گرفته در قاره آمریکا، مربوط می گردد؛ در این مکان باستانی یک شی عجیب به نام لوح سنگی 19 لاونتا (La Venta Stela 19) وجود دارد که مار غول آسای پرداری را نشان می دهد.

این موجود عظیم الجثه در منطقه آمریکای میانه با نام ها کوکولکان (Kukulkan) و یا کوئتزالکوتل (Quetzalcoatl) شناخته می گردد و به اعتقاد باستانیان، خدایی از سوی آسمان ها بوده که دانش گسترده ای را برای تمدن های باستانی به زمین آورده است.

با آنالیز دقیق تر این لوح سنگی توجه ما به موجود انسان مانندی که در وسط شی به نمایش گذاشته شده، جلب می گردد که به نظر داخل ماشینی قرار گرفته و مار عظیم و یا دستگاه دیگری را راهنمایی می نماید.

در نگاه اول شاید مجسمه کشف شده آنقدر ها هم عجیب به نظر نیاید، اما با در نظر دریافت افسانه های مائوری (Maori) از نیوزیلند و خدای پورانگاهوا (Pourangahua) که برای سواری دریافت از یک پرنده جادویی نقره ای معروف است، شباهت های بین لوح سنگی 19 و آنچه که از پورانگاهوا به جا مانده سوالات بی جواب زیادی را به وجود می آورند.

لوح سنگی پورانگاهوا

بر اساس افسانه ها، این خدای نیوزیلندی از آسمان ها به زمین آمده و پرنده نقره ای خود را که شباهت زیادی به مار پردار لوح لاونتا دارد، راهنمایی می نماید؛ با این حال آنچه که تمدن اولمک از خدای خود به نمایش گذاشته اند به میزان زیادی به تصاویر مربوط به پورانگاهوا شبیه است. آیا این امر می تواند اتفاقی باشد؟

حال سری بزنیم به قاره آفریقا و مصر باستان؛ یکی از خدایان معروف تمدن مصر به نام هاپی (Hapi) وجود دارد که به عنوان پدر خدایان شناخته می گردد و بر اساس افسانه ها، مسئول پرآب شدن رود نیل بوده است. این خدا نماد باروری بود و یکی از کنده کاری های موجود از او، هاپی را در حال سواری بر روی مار پرنده اش نشان می دهد.

مجددا به قاره آمریکا برمی گردیم و لوحی مربوط پادشاه پاکال (King Pakal) را که به کشور مکزیک مربوط است، موردتوجه قرار می دهیم: این لوح که بر روی تابوت پادشاهی معروف قرار گرفته، یکی از جنجالی ترین اشیا باستانی موردبحث در نظریه فضانوردان باستان است.

هواداران تئوری های دخالت فرازمینی ها در سرگذشت بشر معتقدند که پادشاه پاکال در این سنگ تراشی سوار بر نوعی سفینه فضایی است و با دستانش نوعی تجهیزات خاص را تنظیم می نماید؛ به نظر می رسد که پای این شخص یک پدال را کنترل نموده و بر روی صورت او هم وسیله ای برای نفس کشیدن قرار گرفته است.

لوح سنگیلوح تابوت پادشاه پاکال

مجددا موجودی را می بینیم که در داخل یک وسیله بوده و مشغول به راهنمایی دستگاهی مشابه آن چیزی است که تمدن اولمک و یا مائوری ها به نمایش گذاشته اند.

بعضی می گویند که لوح پادشاه پاکال نسخه دقیق تر سنگ نگاره های لاونتا است و مار پرنده خدای هاپی را با جزئیات بیشتر نشان می دهد؛ عده ای هم هستند که این شباهت ها بین آثار تاریخ به جا مانده از تمدن های باستانی و سنگ نگاره های خدایان را اتفاقی می دانند و معتقدند که در بهترین حالت، اشتراک بعضی ویژگی های ضمیر ناخودآگاه نوع بشر در سراسر دنیا باعث ایجاد چنین آثار مشابهی شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 543

به "عجیب ترین و مرموزترین موجودات فضایی در شکل گیری تمدن های باستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین و مرموزترین موجودات فضایی در شکل گیری تمدن های باستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید