اظهارات دارویی ترامپ بار دیگر جنجال به پا کرد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، ایسنا نوشت: پزشک مخصوص ریاست جمهوری آمریکا تایید کرد دونالد ترامپ به رقم عدم ابتلا به کرونا ویروس داروی هیدروکسی کلروکین که مخصوص مالاریا است را مصرف می نماید زیرا خود او و ترامپ به این نتیجه رسیده اند که مزایای بالقوه این دارو بر خطرات نسبی آن فزونی دارد.

اظهارات دارویی ترامپ بار دیگر جنجال به پا کرد

به گزارش پایگاه هیل، شان کانلی، پزشک مخصوص ریاست جمهوری آمریکا در یک نامه ای 114 کلمه ای نوشت: با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از آن که یکی از دستیاران شخصی او تست ابتلایش به کرونا مثبت درآمد درباره مزایا و معایب مصرف داروی هیدروکسی کلروکین صحبت نموده ام.

این نامه ساعاتی بعد از آن منتشر شد که ترامپ شخصا به مصرف این دارو اذعان داشت.

با این حال نامه مذکور تعیین نکرد که ترامپ از چه زمانی مصرف این دارو را آغاز نموده و با چه دوزی این دارو را مصرف می نماید.

کانلی نوشت: من در پی رایزنی با شرکای بین سازمانی و کارشناسان مساله در سراسر کشور به رصد مجموعه مطالعات درباره درمان های بالقوه کرونا ویروس جدید ادامه دادم و بر مبنای شواهد و مدارک موجود، پیش بینی به کار گیری این تصمیم درمانی مشترک را دارم.

اوایل دوشنبه ترامپ به وبلاگ علیپور رحمتی گفت، مصرف این داروی پر مناقشه را که چندین بار از آن به عنوان درمان بالقوه کرونا دفاع نموده آغاز نموده است. این در حالی است که شواهد و مدارک علمی محدودی درباره تاثیرات این دارو بر درمان کرونا ارائه شده است.

ترامپ گفت: من با دکتر کاخ سفید درباره مصرف هیدروکسی کلروکین مشورت کردم اما این دارو مستقیما برای شخص او با توجه به این که تست ابتلای به کرونای مثبت نداشته، توصیه نشده است.

ترامپ ادامه داد: من از او پرسیدم شما چه فکری می کنید و او گفت آیا شما مصرف آن را دوست دارید و من گفتم علاقه به مصرف آن دارم!

او گفت، این دارو را برای حدود یک هفته و نیم است که به همراه یک مکمل روی مصرف می نماید و این تصمیم را بر مبنای دیدگاه های مثبتی که از جانب نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا شنیده، گرفته است.

وی ادامه داد: در این جا من مدرک خودم را ارائه می دهم، من تماس های مثبت بسیار زیادی درباره آن دریافت می کنم و تا به امروز ظاهرا حال خوبی دارم.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا، دونالد ترامپ را بعد از افشای این که داروی هیدروکسی کلروکین مصرف می نماید، به دادن امیدهای غلط به مردم متهم کرد.

شومر در مصاحبه ای با ام اس ان بی سی گفت: کاری که رئیس جمهور آمریکا با مصرف داروی هیدروکسی کلروکین نموده یک کار کاملا غیر محتاطانه است.

وی ادامه داد: ترامپ با این اظهار نظرهایش دارد به مردم امید غلط می دهد و ممکن است مردم بعد از این به جای این که نزد دکتر بروند آغاز به مصرف این دارو نمایند!

شومر اضافه کرد: اما شرایط حتی از این هم بدتر است، سازمان غذا و داروی آمریکا و دولت خودش گفته که این دارو عوارض بدی دارد. و این که بر ریتم قلب به شکلی بد تاثیر می گذارد. این که او این حرف را زده نشان دهنده بی احتیاطی او است و همچنین نشان می دهد او هیچ اهمیتی به مردم نمی دهد.

در حین حال نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به این صحبت های دونالد ترامپ گفت: این ایده خوبی نیست که ترامپ داروی هیدورکسی کلروکین را به عنوان داروی بالقوه کرونا مصرف می نماید.

پلوسی در مصاحبه با سی ان ان اظهار کرد: من ترجیح می دهم که او چیزی را که از سوی دانشمندان به ویژه برای گروه سنی ترامپ و همچنین باید گفت گروه وزنی وی یعنی افراد بسیار چاق تایید نشده، مصرف نکند.

وی ادامه داد: بنابراین من فکر می کنم این ایده خوبی نیست که ترامپ این دارو را مصرف می نماید.

ماه گذشته میلادی سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داد این دارو نباید در خارج از محیط بیمارستان یا کلینیک های پزشکی به دلیل خطر ایجاد مشکل برای ریتم قلب، مصرف گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 309

به "اظهارات دارویی ترامپ بار دیگر جنجال به پا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات دارویی ترامپ بار دیگر جنجال به پا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید