به گفته وزیر آموزش شروع سال تحصیلی در بریتیش کلمبیا به تعویق می افتد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، راب فلمینگ وزیر آموزش در یک کنفرانس خبری اظهار داشت شروع سال تحصیلی جدید بریتیش کلمبیا قرار است تا تاریخی عقب بیفتد که هنوز تعیین نیست چه زمانی است.

به گفته وزیر آموزش شروع سال تحصیلی در بریتیش کلمبیا به تعویق می افتد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

فلمینگ که از تالار قانون گذاری استان با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت معلمان و کارکنان احتیاج دارند تا مدت زمانی بدون حضور دانش آموزان در مدرسه باشند تا بتوانند اطمینان حاصل نمایند که تمام راهبردهای ایمنی پاندمی پیشنهاد شده توسط سازمان کنترل بیماری های بریتیش کلمبیا اجرایی می گردد.

این یعنی عقب انداختن تاریخ قبلی آغاز سال تحصیلی که برای هشتم سپتامبر معین شده بود. هنوز معین نیست کلاس ها کی آغاز می گردد و فلمینگ گفت جزییات در دست آنالیز است اما او انتظار دارد سال تحصیلی به تدریج آغاز گردد.

وی گفت: اینکه بخواهیم به نحوی یک هفته آزمایشی داشته باشیم که در آن کارکنان چند روز با هم فعالیت نمایند و بعد به بچه ها خوش آمد بگویند تا مطمئن شویم که تمام 1500 مدرسه استان حقیقتا آماده خوش آمدگویی به دانش آموزان هستند ایده خوبی است و همین رویکرد را خواهیم داشت.

استان قبلا گفته بود بیشتر دانش آموزان بریتیش کلمبیا از مهدکودک تا کلاس دوازدهم می توانند بعد از آخر هفته روز کار به کلاس های خود ادامه بدهند و اوضاع مانند هر سال دیگری خواهد بود.

اما بلافاصله مقاومت هایی صورت گرفت، از جمله از طرف فدراسیون معلمان بریتیش کلمبیا اعلام شد زمان بیشتری برای رسیدگی به مسایل بازگشت به کار در میانه پاندمی کووید-19 احتیاج است.

فلمینگ به این نکته اشاره نمود که برنامه بازگشت به مدارس بریتیش کلمبیا هرگز نهایی نشده بود و انتظار می رود با معین شدن جزییات بیشتر در دیدار ذی نفعان، تغییرات جدیدی مطرح گردد. استان قول داده جزییات نهایی را تا بیست و ششم آگوست منتشر کند.

سال جاری تغییرات کوچک و عظیم زیادی صورت خواهد گرفت و قرار است دانش آموزان و معلمان در دسته بندی ها یا گروه های یادگیری مختلف تقسیم شوند تا تعداد افرادی که در مدرسه با هم تماس دارند محدود گردد. برای کلاس های پایین تر، گروه ها می توانند تا سقف 60 نفر باشند و دانش آموزان کلاس های بالاتر می توانند در گروه های 120 نفری قرار بگیرند.

فلمینگ گفت دانش آموزان وقتی در نهایت به مدرسه بازگردند، باید انتظار داشته باشند که روزهای نخست شان هم با قبل متفاوت باشد. او گفت: معمولا اتفاقی که می افتد این است که بچه ها برای چند روز اول به تنظیم کلاس قبلی خود بازمی گردند و بعد وارد کلاس جدید می شوند. مسلما این اتفاق نمی تواند در شرایط پاندمی فعلی بیفتد چون کار ایمنی نخواهد بود.

فدراسیون معلمان بریتیش کلمبیا گفت اعضایش هنوز منتظر جزییات این امر هستند که آغاز سال تحصیلی با تاخیر چگونه خواهد بود و در عین حال شاد شده اند که استان با نهایت سرعت به سمت پاییز حرکت نمی کند.

تری مورینگ رییس این اتحادیه گفت مهم است که معلم ها تعالیم درست را درباره پروتکل های جدید بهداشتی و سلامتی دریافت نمایند چون احتمالا آن ها باید این پروتکل ها را به بچه ها یاد دهند.

او گفت: اینکه آن ها چطور وارد ساختمان می شوند، چطور از آن خارج می شوند، فرایند دستشویی رفتن، مسایل داخل کلاس مانند تدابیر فاصله گذاری فیزیکی و به اشتراک نگذاشتن وسایل. مسایل زیادی هست که دانش آموزان با آن روبرو هستند و بنابراین کل فرایند باید با مراقبت انجام گردد.

فلمینگ همچنین گفت هنوز درباره اجباری شدن ماسک تصمیم نهایی گرفته نشده و بحث در این مورد ادامه دارد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 502

به "به گفته وزیر آموزش شروع سال تحصیلی در بریتیش کلمبیا به تعویق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به گفته وزیر آموزش شروع سال تحصیلی در بریتیش کلمبیا به تعویق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید