جزئیات برگزاری جام حذفی فوتبال ایران اعلام شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مسئول برگزاری جام حذفی سازمان لیگ فوتبال ایران شرایط برگزاری این رقابت ها در فصل جدید را تشریح کرد.

جزئیات برگزاری جام حذفی فوتبال ایران اعلام شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، امیرحسین روشنک درباره برنامه رقابت های این فصل جام حذفی فوتبال ایران گفت: همه در جریان هستند که در چه فصل سخت و دشواری قرار داریم اما با این وجود لیگ برتر و لیگ دسته اول را آغاز کردیم. امروز هفته چهارم لیگ برتر آغاز می شود و روز گذشته هم دومین هفته از رقابت های لیگ یک برگزار شد.

وی اضافه کرد: درشرایط بی ثباتی در بحث برگزاری مسابقات هستیم و آن هم به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا است که متأسفانه دست ما را برای برنامه ریزی دقیق فصل مسابقاتی بسته است. در فصل های گذشته برنامه کامل و جامعی برای انجام شدن مسابقات تدوین می کردیم و مطابق آن با درصد کمی تغییر کار را جلو می بردیم. مسابقات را هم در زمان مقرر به سرانجام می رساندیم.

مسئول برگزاری جام حذفی سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: متأسفانه از زمان شیوع ویروس کرونا دست ما هم برای برنامه ریزی طولانی مدت مسابقات بسته شد. به هر جهت توانستیم فصل گذشته را با تمام دشواری ها به اتمام برسانیم و تجربه خوبی شد بتوانیم فصل جدید را آغاز کنیم. خوشبختانه با وجود افزایش شیوع کرونا در آبان و آذر امسال لیگ برتر را آغاز کردیم. البته شرایط جام حذفی به صورت کامل تعیین نیست.

روشنک توضیح داد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده لیگ دسته دو و سه اواخر آذر و اوایل دی آغاز می شود. مراحل ابتدایی جام حذفی هم با حضور تیم های رده های پایین تر و قهرمان استان ها انجام خواهد شد و در مرحله دوم و سوم تیم های حاضر در دسته دو و دسته یک در مسابقات شرکت می کنند. طبق برنامه می خواهیم ابتدا لیگ دسته دو و سه را آغاز کنیم و جام حذفی را با حضور قهرمان استان ها و تیم های دسته سه و دو از اواخر دی آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: قصد داریم تیم های لیگ فزونی را هم از اسفند ماه هم وارد جام حذفی کنیم. البته فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را هم پیش رو داریم که با توجه به تعیین نشدن تاریخ دقیق آن از سوی AFC اگر این رقابت ها در مقطع زمانی اسفندماه برگزار نشود، قبل از عید دو مرحله از جام حذفی را با حضور تیم های لیگ فزونی را برگزار خواهیم کرد.

مسئول برگزاری جام حذفی فوتبال ایران درباره احتمال برگزار نشدن این مسابقات توضیح داد: تقریبا می توان گفت احتمال برگزار نشدن جام حذفی خیلی ضعیف و نزدیک به صفر است زیرا سهمیه دوم تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان را قهرمان جام حذفی تعیین می کند. به همین جهت این رقابت ها برای تمام تیم های لیگ فزونی حائز اهمیت است و راهی کوتاهی برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود. اهمیت جام حذفی به حدی است که باید به هر شکل ممکن با برنامه ریزی آن را برگزار کنیم.

روشنک اضافه کرد: به احتمال فراوان مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان هم به شکل مجتمع برگزار خواهد شد. روز گذشته هم کمیته مسابقات فدراسیون ها عضو AFC وبیناری را درباره همین موضوع برگزار کردند و هنوز تاریخ دقیقی برای فصل آینده لیگ قهرمانان تعیین نشده است. شیوه برگزاری این رقابت ها به احتمال زیاد به شکل مجتمع خواهد بود. حتی کشور میزبان هم به صورت دقیقی تعیین نشده است.

وی مطرح نمود: تاریخ برگزاری مسابقات مرحله گروهی برای ما مهم است و اگر طبق سالهای گذشته در ماه فوریه و مارس(بهمن و اسفند) این مرحله را آغاز کنند طبیعتا لیگ و جام حذفی ما هم تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر تاریخ مرحله گروهی تغییر کند دست ما برای مسابقات خودمان بازتر است. البته تمام هدف و تلاش ما این است مسابقات داخلی به شکل کامل برگزار شود.

مسئول برگزاری جام حذف درباره احتمال انجام شدن برخی مراحل این مسابقات در تعطیلات نیم فصل لیگ برتر، گفت: احتمال برگزاری مسابقات با حضور تیم های لیگ فزونی در آن زمان وجود دارد. و حتی پیش از آغاز مسابقات نیم فصل هم ممکن است یک مرحله را برگزار کنیم. تمام این مسائل به شرایط لیگ قهرمانان در فصل آینده و همچنین رقابتهای لیگ برتر خودمان بستگی دارد.

روشنک در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی توضیح داد: جدا از شیوع کرونا بحث بارندگی ها و آلودگی هوا هم احتمال دارد برای برگزاری مسابقات گریبانگیر ما شود. امیدواریم شرایط به شکلی باشد که بتوانیم دورنمای خود را برای انجام مسابقات اعمال کرده و در زمان مقرر جام حذفی را آغاز کنیم. همه مسائل به هم بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 654

به "جزئیات برگزاری جام حذفی فوتبال ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری جام حذفی فوتبال ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید