طب سوزنی برای کاهش وزن

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، اگر در هفته گذشته به خرید رفته باشید و شلوار جذابی که مدنظر داشتید را به خاطر اضافه وزنتان نتوانستید بخرید، ممکن است در پی گزینه های مختلفی برای کاهش وزن باشید. طب سوزنی به نام یکی از بهترین و راحت ترین

طب سوزنی برای کاهش وزن

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

اگر در هفته گذشته به خرید رفته باشید و شلوار جذابی که مدنظر داشتید را به خاطر اضافه وزنتان نتوانستید بخرید، ممکن است در پی گزینه های مختلفی برای کاهش وزن باشید. طب سوزنی به نام یکی از بهترین و راحت ترین روش ها برای از دست دادن وزن است.

برخی از نقاط رایج که از طریق متخصصان طب سوزنی با تجربه برای کاهش وزن به صورت موثر و ایمن در زمانی کوتاه انتخاب می شوند شامل تیروئید (متابولیسم)، دهان، معده، طحال (برای بررسی عدم تعادل قند و هورمون) و غدد درون ریز (تنظیم وزن و سطح احتباس آب) می باشد.

چاقی یکی از مسائل رایجی است که بچه ها و بزرگسالان در این روزها با آن روبرو می شوند. علل اصلی چاقی مصرف بیش از حد مواد غذایی کم ارزش, عدم تحرک و سبک زندگی بی حرکت است. چاقی نه تنها بر روی ظاهر تاثیرگذار است بلکه منجر به مسائل بسکمک که مربوط به سلامتی هستند می شود. به همین دلیل، پزشکان توصیه می کنند که وزن بدن تحت کنترل باشد. این روزها، بسکمک از مردم در مورد سلامتی خود محتاط شده اند و در حال اتخاذ شیوه های مختلف برای از دست دادن وزن اضافی خود هستند. به تازگی، طب سوزنی از محبوبیت زیادی به نام یک ابزار کاهش وزن برخوردار است. طب سوزنی به نام یک درمان طبیعی است و اگر از طریق یک متخصص انجام شود عوارض جانبی که بر سلامتی تاثیر می گذرد نخواهد داشت.

چگونه طب سوزنی به کاهش وزن کمک می کند؟

منطق استفاده از طب سوزنی در پشت برای کمک به کاهش وزن به دلیل رفع انسداد جریان چی (فلسفه برگسن) در بدن است. سوزن ها در طول مسیرهای انرژی خاصی قرار داده می شوند تا از این طریق تولید برخی هورمون هایی که نقش اصلی در سوخت و ساز بدن، تنظیم اشتها، و جذب مواد غذایی دارند را تنظیم کنند. با این حال، شخص باید بداند که طب سوزنی به تنهایی نمی تواند همه وزن اضافی را از بین ببرد. این یک مکمل درمانی است که باید با رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش منظم همراه باشد. طب سوزنی بر اساس سحر و جادو کار نمی کند. این عمل صرفا تلاش ها جهت کاهش وزن را از طریق دستکاری برخی هورمون ها و فرایندهای فیزیولوژیکی برای رسیدن به تعادل داخلی مورد نظر برای بهینه سازی کاهش وزن را بهبود می بخشد.

مکانیسم عمل

مدیریت استرس: در این درمان، سوزن های استریل، بلند، نازک به درون بدن فرو برده می شوند که موجب تحریک انتشار اندورفین که سبب آرامش و اثر آرام بخشی است می شود. این درمان فعالیت بیش از حد را که ناشی از استرس است را کنترل می کند. غذا خوردن بیش از حد از نتایج استرس شدید است، اضطراب و ناامیدی ممکن است یکی از دلایل عمده چاقی باشد. طب سوزنی می تواند استرس و اضطراب را کنترل کند و شما را آرام کند به طوری که گرایش به پرخوری را کاهش می دهد.

مدیریت هورمون گرسنگی: هورمون گرلین مسئول القای حس گرسنگی و لپتین مسئول مهار اشتها و ایجاد حس سیری در فرد است. طب سوزنی سطح این هرمون ها را دستکاری می کند و از این طریق حس سیری القا کرده و حس گرسنگی غیرضروری را کاهش می دهد.

اصلاح هیپوفیز خروجی: ترشحات غده هیپوفیز بر میزان سوخت و ساز بدن تاثیر گذاشته و غده تیروئید را تحریک می کند. طب سوزنی به هیپوتالاموس انرژی می دهد و غده هیپوفیز را تحریک می کند که منجر به فعال شدن غده تیروئید کند شده و سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این عمل به طور اتوماتیک باعث می شود که بدن آماده به کار شده و از چربی اضافی استفاده کند و در نتیجه وزن اضافی بدن کاهش می یابد.

طب سوزنی چکار می کند؟

متخصص طب سوزنی با توجه به تشخیصش از نوع بیماری، نقاط درمان را انتخاب می کند. سوزن های طب سوزنی در این نقاط به مدت 30-45 دقیقه در هر جلسه قرار داده می شوند. درمان روی اصلاح سبک زندگی برای توسعه برنامه کاهش وزن تمرکز می کند. این امر به مدیریت شرایط متابولیکی که ممکن است مسئول افزایش بی دلیل وزن باشد، کمک می کند. تحریک نقاط طب سوزنی در کاهش میل شدید به غذا، بالا بردن سرعت سوخت و ساز و بهبود گردش کلی کمک می کند. این روش درمانی سطح کلسترول را هم کاهش می دهد. نقاط انتخاب می شوند تا گردش خون بهبود یابد و سیستم عصبی آرام شود تا سلامت کلی بهبود یابد. نقاط مختلف طب سوزنی برای دوره های درمانی مختلف انتخاب می شوند. به طور کلی، درمان یک یا دو بار در هفته برنامه ریزی می شود و به مدت 8 تا 12 هفته ادامه می یابد تا فرد به وزن مورد نظر برسد. برنامه درمانی هم شامل ترکیبی از طب سوزنی بدن و گوش، گیاهان و مکمل، تمرینات تنفسی، ماساژ شکمی و همچنین توصیه های مواد غذایی و سبک زندگی است.

طب سوزنی بر روی گوش به خصوص برای کاهش وزن به صورت موثر تشخیص داده شده است. نقاط طب سوزنی گوش با استفاده از پونزهای کوچک و سپس منجوق های بسیار کوچک یا مغناطیسی به منظور افزایش اثربخشی تحریک می شوند. برخی از نقاط رایج گوش شامل شن، روده کوچک، نقطه گرسنگی، دهان و نقطه غدد درون ریز می باشد. هنگامی که بیمار بین وعده های غذایی هوس غذا می کند، فشار خفیف به این نقاط یا نقاط گوش وارد می شود. این امر آزاد شدن اندورفین که موجب احساس آرامش و رضایت به نام راهی برای منحرف کردن بیمار از هوس غذا خوردن می شود را تحریک می کند.

طب سوزنی قطعا یک ابزار قدرتمند و موثر برای مدیریت وزن است. با این حال، شخص باید مطمئن شود که متخصص طب سوزنی ماهر و باتجربه است و از سوزن استریل شده استفاده می کند. همچنین شما باید با پزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید در شرایطی نیستید که طب سوزنی موجب بدتر شدن آن شود.

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1126

به "طب سوزنی برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طب سوزنی برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید