معرفی تعدادی از رسومات عجیب چینی ها

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، اگر اهل جهانگردی هستید، اول از همه باید بدانید کجا می خواهید بروید و شرایط جغرافیایی، آداب و رسوم مردمان آن کشور و البته مکانهای سیاحتی و گردشگریش را خوب بشناسید. اگر اولویت شما سفر به چین هست، انتخاب خوبی کردید. تنوع فرهنگی و آب و هوایی این کشور را که در جنوب شرقی آسیا واقع شده، به یکی از پربازدیدترین مناطق جهان تبدیل نموده است. در مطلب عجیب ترین آداب و رسوم چین با ما همراه شوید تا قدری شما را با رسومات عجیب چینی ها آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با عجیب ترین رسوم چینی ها برایتان جذاب خواهد بود.

معرفی تعدادی از رسومات عجیب چینی ها

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

فهرست مطالب

حساسیت چینی ها نسبت به چوب غذاخوریتشکر از میزبان به شیوه بادگلو زدندوستداران چای اهالی این سرزمین اندهدیه را به زور و در طی تعارفات مکرر از شما می پذیرندانداختن آب دهان به بیرون بدون در نظر دریافت مکانبکارگیری غازهای وظیفه شناس به جای سگ های وفادار توسط نیروهای امنیتیاشاره با انگشت در چین توهین محسوب می گرددتعارف چینی ها را برای بار اول حتما رد کنیدانعام دادن باعث خشنودی و جلب رضایت چینی ها نخواهد شدچینی ها عکس انداختن با شما را دوست دارنددر چین به دنبال پوشک برای بچه نباشیدزنان نقابدار در چین زورو نیستند، محافظ ضدآفتاب دارندخوابیدن در خیابانها البته نه خواب عمیق

حساسیت چینی ها نسبت به چوب غذاخوری

اگر به یک رستوران سنتی رفتید و خواستید به سبک مردم این کشور غذا بخورید، براساس مقاله عجیب ترین آداب و رسوم چین خوب است بدانید که چوبهای غذاخوری را هرگز عمودی در ظرف فرو نبرید، بلکه آنها را افقی در کنار ظرف قرار دهید. اگر می خواهید مردم چینی با نگاهی تعجب برانگیز تعقبیتان ننمایند، در هنگام غذا خوردن با چوبها هرگز صحبت نکنید.

تشکر از میزبان به شیوه بادگلو زدن

اگر در رستوران با افرادی روبرو شدید که بادگلو با صدای بلند می زنند، ناراحت نشوید، چرا که براساس مقاله عجیب ترین رسوم چینی ها باید بدانید که تشکر چینی ها از میزبان به این شیوه است.

دوستداران چای اهالی این سرزمین اند

اگر جایی میهمان چینی ها بودید، سعی کنید در صورتیکه راغب به خوردن چای نیستید، در خوردن تأمل کنید که دیرتر فنجانتان خالی گردد، چرا که به محض خالی بودن فنجان شما، چای بعدی در انتظارتان خواهد بود. براساس مقاله رسومات عجیب چینی ها به یاد داشته باشید به رسم چینی ها برای تشکر ضربه ای به میز بزنید. به هرحال شما میهمان آنها هستید و باید این مورد را رعایت کنید.

هدیه را به زور و در طی تعارفات مکرر از شما می پذیرند

جالب است بدانید اگر قصد هدیه دادن به یکی از اهالی این سرزمین را دارید، خود را آماده کنید که از عدم پذیرش هدیه توسط آنها دلسرد نشوید. پشتکار زیاد در امر تعارف بالاخره شما را به نتیجه خواهد رساند. تعارف زیاد جز لاینفک آداب و رسوم و فرهنگ مردم چین است.

انداختن آب دهان به بیرون بدون در نظر دریافت مکان

اگر در چین در اتوبوسی بودید و این حرکت را از افراد دیدید، عصبانی نشوید و آرامش خود را حفظ کنید. به هرحال، عمر سفر به چین شما کوتاه است. کمی تحمل کنید، عادت است دیگر!

بکارگیری غازهای وظیفه شناس به جای سگ های وفادار توسط نیروهای امنیتی

اگر در سفر به چین دیدید بدنبال پلیس در حین مأموریت غازها صف کشیده اند، انگشت حیرت بر دهان نگیرید. چینی ها به قدرت غازها پی برده اند. فقط مراقب باشید تا این غازها به شما مظنون نشوند چون، این موجودات در اثر شناسایی افراد مظنون به آنها حمله ور خواهند شد.

اشاره با انگشت در چین توهین محسوب می گردد

مراقب باشید در سفر به چین هرگز با انگشت به چیزی اشاره نکنید. اگر از بعد حیرت خواستید با انگشت فردی یا چیز خاصی را به همسفر خود نشان دهید، از کف دست خود بهره ببرید که فرهنگ کشور را هم نادیده نگرفته باشید.

تعارف چینی ها را برای بار اول حتما رد کنید

اگر در سفر به چین فردی تعارفی به شما کرد، خیلی با هیجان و ذوق زده عمل قبول نکنید. به یاد داشته باشید در این صورت، شما از نظر آنها فردی مغرور خواهید بود.

انعام دادن باعث خشنودی و جلب رضایت چینی ها نخواهد شد

اگر خیلی احساس رضایت از حضور در یکی از کافه، رستوران یا هتل ها را داشتید، نیازی نیست انعام دهید. در این نقطه از دنیا، انعام دریافت سبب رنجش میزبان است. البته، این معامله دو سر سود بوده و سبب کم هزینه تر بودن سفر می گردد.

چینی ها عکس انداختن با شما را دوست دارند

اگر در مکان عمومی با این درخواست روبه رو شدید، بدانید که چینی ها این کار را دوست دارند. پس، یک عکس یادگاری با آنها بیندازید.

در چین به دنبال پوشک برای بچه نباشید

بیشتر مردم چین بدنبال اجرای اقتصاد مقاومتی، به جای پوشک از شلوارهای شکاف دار در قسمت پایین تنه استفاده می نمایند تا خیلی سریع در مواقع اضطراری فرزند دلبندشان خود را راحت کند. در این راستا، والدین محترم بدنبال جای خاصی به عنوان سرویس بهداشتی نیستند.

زنان نقابدار در چین زورو نیستند، محافظ ضدآفتاب دارند

اگر گذرتان به سواحل چینگ دائو افتاد، افرادی با ماسک را خواهید دید که این ماسکها به فیس کینی شهرت دارند. این کار از قدیم در بین چینی ها مرسوم بود. این ماسک همان نقش ضدآفتاب هایی که روزانه برای محافظت از پوست استفاده می کنید را دارد البته، با کارایی های بیشتر. برای مثال، از نیش حشرات هم آنها را در امان نگاه می دارد.

خوابیدن در خیابانها البته نه خواب عمیق

براساس مقاله رسومات عجیب چینی ها باید بدانید که اگر در خیابان، پارک، قطار و دیگر مکانها افرادی را دیدید که چرت می زنند، قصد بیدار کردن آنها را نداشته باشید، چون چرت زدن از علایق چینی هاست.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 469

به "معرفی تعدادی از رسومات عجیب چینی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از رسومات عجیب چینی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید