آتش بس بدون قید و شرط؛ خواسته تازه اتحادیه اروپا و کانادا از طالبان

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، اتحادیه اروپا و کانادا در بیانیه ای با تأکید بر اینکه بحران افغانستان راه چاره نظامی ندارد از طالبان خواستند تا با آتش بس فوری و بی قید و شرط موافقت کند.

آتش بس بدون قید و شرط؛ خواسته تازه اتحادیه اروپا و کانادا از طالبان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران ، هیئت اتحادیه اروپا و سفارت کانادا در کابل در بیانیه ای از سیاسیون افغان خواست تا هرچه زودتر با استفاده از فرصت بوجود آمده برای صلح، مذاکرات بین الافغانی را شروع نمایند.

این بیانیه توضیح داد که هیچ راه چاره سیاسی برای بحران افغانستان وجود ندارد، سطح خشونت ها بطور غیرقابل پذیرشی بالاست و با فرایند صلح و خواست سازمان ملل برای تحقق آتش بس نیز در تضاد است.

در ادامه این بیانیه نیز آمده است: ما از طالبان می خواهیم تا به خواست مردم افغانستان و سازمان ملل برای برقراری آتش بس فوری، فراگیر و بی قید و شرط احترام بگذارد.

بیانیه می افزاید که برای شروع مذاکرات بین الافغانی باید تلا ش ها برای ایجاد فضای اعتماد میان طرف های دخیل افزایش یابد و بر ضرورت حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در فرایند مذاکرات نیز تاکید گردد.

کارشناسان بر این باورند که طالبان به راحتی با برقراری آتش بس موافقت نمی کند زیرا این گروه جنگ را نقطه قوت خویش و وسیله و پشتوانه ای برای پیروزی در مذاکرات بین الافغانی و دیپلماسی اش می داند.

رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی افغانستان نیز اخیراً گفت که طالبان ممکن است به ازای پذیرش آتش بس خواهان ایجاد دولت موقت در افغانستان گردد.

اتحادیه اروپا و کانادا در حالی خواهان برقراری آتش بس فوری در افغانستان شده است که اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان بر این باور است که طالبان با هدف امتیازگیری در مذاکرات حملاتش را در افغانستان تشدید نموده است.

مایکل کوگلمن پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون نیز می گوید که مذاکرات بین الافغانی ممکن است بسیار طولانی گردد اما زمان به نفع طالبان است و این گروه می تواند بر سر میز مذاکره آمده و پیشنهادات مطرح شده را بشنود و اگر آن را دوست نداشت بار دیگر به میدان نبرد بازگردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 416

به "آتش بس بدون قید و شرط؛ خواسته تازه اتحادیه اروپا و کانادا از طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس بدون قید و شرط؛ خواسته تازه اتحادیه اروپا و کانادا از طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید